Webové služby (SOAP) v prostřední portálu farmáře eAGRI

9. 1. 2019

V dnešních dnech byla aktivována funkčnost, která omezuje použití webových služeb poskytovaných portálem farmáře eAGRI pouze pro účty, které mají definováno oprávnění volat webové služby. Pro subjekty, které mají automatické řízení rolí se nic nemění - všechny 99 účty mají oprávnění přiděleno. Pro subjektu, která mají ruční správu rolí a používají 98 účty je nutné jak 99 tak 98 účtům nastavit oprávnění volat webové služby. Nastavení oprávnění provádí správce organizace v aplikaci Správa uživatelů a rolí pro farmáře (SURF). Více informací po kliknutí na nadpis novinky.

Přístupové oprávnění

Tak jako je definováno přístupové oprávnění pro spuštění registru LPIS nebo IZR tak zavedlo MZe přístupové oprávnění pro volání webových služeb pod účty 99 a 98 z farmářských SW. Pokud nemá účet 99 nebo 98 oprávnění přiděleno tak je vrácena chyba

Pro volání WS je třeba oprávnění WS_CALL, prosím, kontaktujte HelpDesk MZe pro více informací.

Cílem tohoto kroku je zlepšit bezpečnost přístupu k datům subjektu přes webové služby v případě, kdy subjekt využívá vlastní řízení přístupů.

Vhodným nastavením oprávnění tak subjekt může pro přístup do standarní aplikace používat jednu skupinu účtů a pro přístup přes vlastní SW používat jiné účty. Vzhledem k tomu, že ws klíč a heslo nejsou totožné může určitý zaměstnanec/login znát pouze ws klíč (a neznat heslo k loginu) pro práci v SW a nemít tak možnost přihlášení do samotného LPIS nebo změny ws klíče.

Stejně tak může subjekt pro svého dodavatele SW vytvořit účet 98 a k němu sdělit ws klíč. Dodavatel SW již nebude znát samotné heslo k 98 nebo 99 účtu a nemůže tak do samotné aplikace přistupovat nebo si ws klíč měnit.

Aktivní automatický režim správy rolí v organizaci

Pokud má organizace automatický režim řízení rolí - výchozí stav, tak se nic nemění a všechny loginy 99 pod organizací mají oprávnění volat webové služby nastaveno.

Aktivní ruční režim správy rolí v organizaci

Pokud má organizace nastaven ruční režim správy rolí, tak může správce organizace v aplikaci SURF přidělit nebo odebrat konkrétnímu 99 nebo 98 účtu oprávnění volat webové služby.

 

Role WS_CALL přidělovaná v rámci aplikace SURF.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.