přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
1.7.2022

Sektor rychloobrátkového zboží v Číně v roce 2021 a vyhlídky pro letošní rok

Poradenská firma Bain & Company společně s Kantar Worldpanel zpracovaly report zabývající se čínskými spotřebitelskými trendy v sektoru rychloobrátkového spotřebního zboží.


17.6.2022

Čína hlásí bohatou sklizeň pšenice

Čínské státní noviny Global Times v průběhu tohoto týdne zveřejnily zprávu, že v současnosti probíhající sklizeň ozimé pšenice zatím předčila očekávání. Doposud byla sklizena úroda na téměř 16 milionech hektarů, což představuje 78,5 % celkové oseté plochy.


10.6.2022

Očekávaný vývoj čínského mlékárenského trhu v letošním roce

Americké ministerstvo zemědělství (USDA) ve své nové výhledové zprávě pro čínský mlékárenský sektor odhaduje, že díky rostoucímu počtu dojnic s lepší genetickou výbavou a zvýšené efektivitě dosáhne Čína v letošním roce produkce mléka ve výši 39,65 milionů tun, o 4,5 % více než v roce 2021.


3.6.2022

Čínští vědci úspěšně zautomatizovali proces klonování prasat

Čínští vědci z fakulty umělé inteligence při Nankai University dosáhli průlomu v technice klonování prasat, když se jim povedlo celý proces za pomoci robotů plně zautomatizovat, čímž byla eliminována potřeba manuálních operací.


Datum konání: 1.6.2022  8:00 – 12:00

Den se zemědělským diplomatem v Číně Mgr. Ondřejem Plačkem

ZVEME VÁS NA ONLINE SETKÁNÍ ve středu 1. 6. 2022 od 8 hod do 12 hod. Zemědělský diplomat, Mgr. Ondřej Plaček, je připraven s Vámi prodiskutovat konkrétní témata,…


27.5.2022

Čína představila unikátní mobilní rybí farmu

V čínském přístavním městě Qingdao byla v pátek 20. května na vodu spuštěna loď Guoxin-1, která bude fungovat jako mobilní rybí farma. Jedná se o první plavidlo svého druhu na světě považované místními médii za technologický průlom.


20.5.2022

Situace na trhu s petfood v Číně očima USA

Tento týden zveřejněný report Ministerstva zemědělství USA (USDA) shrnuje situaci na čínském trhu s pet foodem za uplynulý rok 2021. Na základě dat Generálního ředitelství cel Číny (GACC) uvádí, že celkem v daném roce Čína importovala 97 560 metrických tun pet foodu.


6.5.2022

Digitální marketing na české pivo v Číně

Na přelomu dubna a května uspořádal zemědělský diplomat v Číně marketingový projekt, jehož cílem bylo prezentovat čínským spotřebitelům kvalitu a tradici českého pivovarnictví.


29.4.2022

Peking se připravuje na možný lockdown

Zatímco nadále pokračuje lockdown Šanghaje, kde stále není covid-19 pod kontrolou, rostoucí počet případů covid-19 v hlavním městě Pekingu je důvodem znepokojení pro místní obyvatelstvo, které se obává, že je stihne podobný osud.


14.4.2022

Opět problémy v čínské logistice kvůli covid-19

S tím, jak se Čína potýká s nově se objevujícími ohnisky covid-19, se hromadí problémy v domácí i mezinárodní logistice. Lockdown Šanghaje, který trvá už od 28. března, způsobuje výpadky zásobování v této čínské megapoli a mnohdy znemožňuje firmám přístup k vlastním zásobám.

zobrazit po