přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
17.2.2023

Pozvánka na webinář „E-commerce v Číně“

Velvyslanectví České republiky v Pekingu si Vás dovoluje pozvat na webinář na téma „E-commerce v Číně“ pořádaný 27. února 2023 od 9 hodin SEČ.


10.2.2023

Zprávy z OECD: Usnadňování obchodu a elektronická certifikace v obchodu s živočišnými produkty

V červenci 2022 vydalo OECD dokument věnující se reformám vedoucím k usnadňování mezinárodního obchodu, v únoru letošního roku pak byl OECD zveřejněn dokument zabývající se elektronickou certifikací v obchodu s živočišnými produkty.


10.2.2023

Potravinářský průmysl v Británii zaměstnává více učňů

Britské potravinářské firmy najímají v souvislosti s aktuálním nedostatkem pracovních sil v Británii více učňů. Podle údajů britského ministerstva školství vzrostl například v období od srpna do října 2022 počet učňů na pozici technik údržby o 75 %.


10.2.2023

Vietnam se potýká s degradací zemědělské půdy

Na nedávné konferenci „Národní strategie pro kvalitu a zdraví půdy“ zaznělo, že 4 % zemědělské půdy ve Vietnamu je silně degradováno, 7 % vykazuje známky degradace a více než 20 % půdy je ohroženo degradací.


10.2.2023

Libanon se v r. 2022 podle studie Světové banky umístil na třetím místě v inflaci cen potravin

Inflace cen potravin zůstává po celém světě vysoká, nejvíce postižené jsou země v Africe a ve střední Asii. Inflace cen potravin v Libanonu dosáhla mezi zářím a prosincem 2022 rekordní výše 143 %.


10.2.2023

Evropské rozšíření jedlého hmyzu vystrašilo Arabský poloostrov

Před pár týdny Evropská unie rozšířila seznam nezávadných druhů hmyzu pro konzumaci a přidávání hmyzích produktů do potravin. V současnosti jde o velmi moderní a populární téma, které vyvolává zájem široké veřejnosti i kontroverze.


10.2.2023

Srbsko digitalizuje zemědělství a zavádí elektronickou evidenci e-AGRAR

Srbsko se v poslední době zaměřuje na nové technologie pro zemědělství, navíc je v letošním roce v plánu také zavedení systému e-AGRAR. Tento systém umožní elektronickou evidenci polí, sadů, techniky, zvířat a všeho, co se zemědělstvím souvisí.


10.2.2023

Nová čínská investice do chovu prasat

Zpravodajský server YiCai Global uvedl, že se čínský masozpracující konglomerát Zhejiang Huatong Meat Products rozhodl spojit síly s firmami Fuzhou Farming Group a Fuzhou City Lvyuan Industry, aby společně vybudovali dvacet prasečích farem v blízkosti města Fuzhou v provincii Jiangxi.


3.2.2023

Rok 2023 zvolen FAO „Rokem prosa“

Na svém 75. zasedání v březnu 2021 vyhlásilo Valné shromáždění OSN rok 2023 Mezinárodním rokem prosa (IYM - International Year of Millets). Mezinárodní rok prosa je příležitostí ke zvýšení povědomí o prosu, jeho specifikách v pěstování, možnostech využití a výhodách ze zemědělského a zdravotního hlediska.


3.2.2023

Dopady suchého února na prodej nealkoholických a nízkoalkoholických nápojů v UK

Vzhledem k tomu, že se stále více Britů snaží omezit konzumaci alkoholu, je „suchý leden“ považován v Británii za jedno z nejlukrativnějších období roku pro sektor nealkoholických a nízkoalkoholických nápojů a nápojů s nízkým obsahem alkoholu.

zobrazit po