přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
9.3.2011

Chovatelé prasat a drůbeže mohou podávat žádosti o zápůjčky obilí ze státních hmotných rezerv

Tisková zpráva – O půjčku mohou požádat jen podnikatelé zabývající se chovem prasat a chovem drůbeže. Písemnou žádost je třeba předložit nejpozději do 21. března ráno. Na jejím základě Správa státních hmotných rezerv chovatelům od 1. dubna přenechá druhově určené krmné obilí z hmotných rezerv na sjednanou dobu za podmínky, že chovatelé objem vrátí ve stejném druhu. Ke krytí půjčeného obilí je nutno složit jistotu, kterou po vrácení obilovin do hmotných rezerv dostanou chovatelé v plné výši zpět.


9.3.2011

Informace pro zemědělce

Tisková zpráva – O nově zavedené možnosti získání odborné způsobilosti zemědělců k nakládání s přípravky na ochranu rostlin také absolvováním jednodenního kurzu.


8.3.2011

Česko i Francie požadují jednoduchou a tržní zemědělskou politiku

Tisková zpráva – Čeští i francouzští zemědělci mají právo na jednoduchá pravidla Společné zemědělské politiky, na tom se dnes shodli český ministr zemědělství Ivan Fuksa a prezident francouzské Agrární komory Guy Vasseur. Dále spolu jednali i o kvalitě dovážených potravin a zastropování přímých.


3.3.2011

Ministr Fuksa vysvětlí českou pozici ke stropům pro přímé platby v Belgii

Tisková zpráva – Budoucnost Společné zemědělské politiky po roce 2013, obnovitelné zdroje energie, situace v sektoru vepřového masa a mléka, revize pravidel Politiky kvality, spolupráce v rostlinolékařské oblasti a bezpečnost potravin - to jsou hlavní témata, o kterých ministr Ivan Fuksa bude ve čtvrtek a v pátek jednat se svými belgickými kolegy.


2.3.2011

Chovatelé prasat a drůbeže si můžou půjčit až 300 tisíc tun obilí ze Správy státních hmotných rezerv

Tisková zpráva – Vláda schválila návrh ministra zemědělství Ivana Fuksy, kterým reaguje na aktuální situaci na trhu s obilovinami určenými pro výrobu krmiv. Obilí ze Správy státních hmotných rezerv můžou využít hlavně chovatelé prasat a drůbeže. Půjčka je zpoplatněná a vratná nejpozději do konce roku.


1.3.2011

Soutěž „Vesnice roku“ má nový kabát. Letos bude nejlepší obec vybírat porota už posedmnácté.

Tisková zpráva – Již 17. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova dnes vyhlásili v rámci 35. setkání starostů na Dni malých obcí. Letos budou obce soutěžit podle upravených podmínek, na kterých se shodli zástupci všech vyhlašovatelů, tedy Spolku pro obnovu venkova, Svazu měst a obcí, Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva zemědělství.


1.3.2011

Zisk českého zemědělství loni meziročně vzrostl na více než šest miliard korun

Tisková zpráva – Zisk tuzemského zemědělství loni meziročně vzrostl o 3,6 miliardy na 6,2 miliardy korun. Rostla především rostlinná produkce, a to díky zvýšenému nárůstu cen obilí, živočišná produkce klesala. Vyplývá to z předběžných údajů Českého statistického úřadu. Růst je výraznější, než předpokládaly předchozí odhady.


28.2.2011

Deváté kolo příjmu Žádostí o dotaci z Operačního programu Rybářství odstartuje na přelomu března a dubna

Tisková zpráva – Od 28. března do 8. dubna budou mít žadatelé o dotace z Operačního programu rybářství možnost předkládat projekty Opatření na ochranu vodního prostředí.


28.2.2011

Nové stránky www.viscojis.cz usnadní spotřebitelům výběr potravin

Tisková zpráva – Nové webové stránky www.viscojis.cz zaměřené na témata zdravého stravování a zacházení s potravinami uvede 1. března do provozu Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství. Spotřebitelé zde naleznou srozumitelně zpracované informace od odborníků z resortů zemědělství a zdravotnictví. Webová aplikace Víš, co jíš je rozdělena na čtyři základní části – Zdravé stravování a výživa, Onemocnění související s výživou, Zacházení s potravinami a Jak nakupovat.


25.2.2011

Ministerstvo zemědělství hledá společnou řeč s nevládními organizacemi

Tisková zpráva – Oficiální reakci na návrh zprávy europoslance Alberta Desse chce Česko odeslat do Bruselu 11. března. Shodli se na tom účastníci pátečního kulatého stolu k problematice EU. Po společné pozici k východiskům k budoucnosti SZP je to již druhý dokument, na kterém by mělo najít společnou řeč vedení ministerstva se zástupci resortních nevládních organizací. Možnost poslat podněty mají do středy příštího týdne, případné pozměňovací návrhy, na které Evropský parlament ještě může slyšet, totiž mají uzávěrku 14. března.

zobrazit po