Libanon

Perutýni mění rybolov v Libanonu

20. 1. 2023
Perutýn je ryba, která nepochází ze Středozemního moře. Původně se hojně vyskytovala v Tichém a Indickém oceánu, v minulých letech však zdomácněla ve Středomoří, zejména v pobřežních vodách Libanonu a kolem Kypru.

Velká nadúroda brambor v oblasti Blízkého východu

13. 1. 2023
Od konce r. 2022 je v Libanonu stále více a více brambor ze Sýrie, které se pašují přes málo kontrolovanou hranici, což výrazně snížilo maloobchodní ceny libanonských brambor.

Poptávka Libanonu po osivech

9. 12. 2022
Vzhledem k tomu, že ceny dovážených i místně vyráběných potravin stále rostou, což ohrožuje potravinovou bezpečnost Libanonu, je patrná větší pozornost věnovaná místnímu zemědělství.

Aktivity zemí EU a FAO v Libanonu

2. 12. 2022
Libanonský ministr zemědělství představil v tomto týdnu, za přítomnosti velvyslance Dánska v Libanonu, realizaci pilotního projektu pod názvem Zlepšení obživy a pracovních příležitostí prostřednictvím investic do rekultivace zemědělské půdy a vodních nádrží.

Dostupnost potravin v Libanonu

21. 11. 2022
Závislost Libanonu na dovozu potravin negativně ovlivňuje nestabilita globálních dodavatelských řetězců, což znatelně narušuje vytváření a udržování dostatečných potravinových zásob na celonárodní úrovni.

Výskyt cholery v Libanonu

11. 11. 2022
V reakci na vypuknutí cholery v Libanonu poskytla v těchto dnech Delegace EU v Libanonu, v rámci humanitárních programů EU, dar ve výši 800.000,- EUR.

Pěstování aromatických a léčivých rostlin v Libanonu

4. 11. 2022
Čím dál více farmářů se v Libanonu spoléhá na export jakožto zdroj příjmů, kdy mění pěstování aromatických rostlin z koníčka na podnikání. Velmi populární je v poslední době pěstování tymiánu, protože tato bylina nepotřebuje ke svému růstu kvalitní ornou půdu a kompost.

Libanon aktivně podporuje své exportní aktivity

27. 10. 2022
Po několika letech absence se Libanon v tomto roce opět aktivně účastnil mezinárodní potravinářské výstavy SIAL konané ve dnech 15. – 19. října 2022 v Paříži.

Nová palivová alternativa v Libanonu v podobě tzv. olivových cihel

21. 10. 2022
V Libanonu právě probíhá období sklizně oliv a lisování olivového oleje. Na místním trhu roste poptávka po olivovém odpadu, tzv. olivové rašeliny, která vzniká drcením oliv při výrobě olivového oleje.

Libanon intenzivně hledá nové exportní trhy

14. 10. 2022
Začátkem tohoto týdne navštívil ministr zemědělství Libanonu hlavní pěstitele jablek s cílem zjistit možnosti navýšení exportu a podpořit snahu pěstitelů najít konečné zákazníky na zahraničních trzích. Po jednáních s pěstiteli jablek obratem podnikl pracovní cestu do Sýrie, Jordánska a Iráku.
1 2 3 4 ... 13

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.