Libanon

Regionální setkání ministrů zemědělství v Sýrii

31. 3. 2023
V tomto týdnu se v Sýrii uskutečnilo čtyřstranné setkání ministrů zemědělství Sýrie, Iráku, Libanonu a Jordánska.

Japonský potravinový dar Libanonu

24. 3. 2023
Japonsko v tomto týdnu poskytlo Libanonu nouzový dar ve výši 2 milionů amerických dolarů prostřednictvím Světového potravinového programu v reakci na zhoršení potravinové bezpečnosti v celé zemi, kterou zhoršila zejména pokračující ruská agrese proti Ukrajině.

Pilotní čajová plantáž v jižním Libanonu

17. 3. 2023
Mírové jednotky UNIFIL se aktivně zapojily do libanonského zemědělství. Libanon je známý svou historií a vášní pro kávu, naproti tomu čaj byl považován za okrajovou záležitost.

Výskyt leptospirózy u domácího i importovaného skotu v Libanonu

10. 3. 2023
Leptospiróza je celosvětová bakteriální zoonóza, jejíž riziko se zvyšuje v teplém a vlhkém prostředí. Navzdory vhodnosti místního klimatu pro perzistenci bakterií Libanon postrádá formální systém profylaxe pro prevenci leptospirózy u lidí i zvířat, epidemiologie onemocnění je zatím neznámá.

Libanon výrazně zvyšuje ceny brambor

3. 3. 2023
Maloobchodní ceny brambor se zvýšily v tomto týdnu na domácím trhu a dosáhly úrovně 2 USD za kilogram. Takové ceny Libanon nepamatuje, ještě v roce 2018 se cena brambor pohybovala na úrovni 0,25 USD – 0,27 USD za kilogram.

Národní expozice Libanonu na nejvýznamnějším potravinářském veletrhu na Blízkém a středním východu – Gulfood 2023

24. 2. 2023
Veletrh Gulfood, pořádaný každoročně v Dubaji, SAE, po dlouhou dobu přitahuje obchodníky a odborníky na potraviny a nápoje z celého světa, což výrazně přispívá k rozvoji obchodu v oblasti zemědělství.

Dodávka 33 000 tun pšenice do Libanonu

17. 2. 2023
Dlouho očekávaná dodávka 33.000 tun pšenice pomohla obnovit libanonské zásoby a zajistila dostatečnou nabídku chleba a dalších pšeničných výrobků. První zásilka 33 000 tun pšenice, financovaná v rámci projektu Libanon Wheat Supply Emergency Project, dorazila do přístavu Bejrút a v tomto týdnu byla vyložena.

Libanon se v r. 2022 podle studie Světové banky umístil na třetím místě v inflaci cen potravin

10. 2. 2023
Inflace cen potravin zůstává po celém světě vysoká, nejvíce postižené jsou země v Africe a ve střední Asii. Inflace cen potravin v Libanonu dosáhla mezi zářím a prosincem 2022 rekordní výše 143 %.

Libanon – přichází čas tzv. dolarizace?

3. 2. 2023
Ministr hospodářství a obchodu přichází s návrhem na opatření, které by umožňovalo supermarketům a dalším maloobchodníkům ocenit dovážené produkty v USD a za dolary je také v maloobchodě nabízet.

Libanon má zatím dostatek pšenice i mouky

27. 1. 2023
Pekárny v celém Libanonu vyhlásily v tomto týdnu stávkovou pohotovost. Důvodem je finanční situace.
1 2 3 ... 13

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.