přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Quentin Royer pro NIN: Delhaize je v Srbsku na prvním místě a dále porosteme

6.2.2018

Generální ředitel Delhaize Srbija - největšího maloobchodního řetězce v Srbsku, poskytl rozhovor pro 3500. vydání předního jugoslávského a srbského týdeníku NIN. Přestože Delhaize v nedávné době opustil Bosnu a Hercegovinu, Černou Horu a dokonce i Bulharsko, které je členem EU v Srbsku zůstává a podle Roye chce zde dále růst.

Roye uvádí, že v loňském roce vzrostl počet kupujících o 4 % a spotřební košík o 2%. Pozitivně hodnotí snahu vlády v oblasti boje proti šedé ekonomice. V souvislosti s ekonomickým rozvojem země mimo jiné říká: „To co nyní vidím v Srbsku, mi připomíná, to co jsem viděl před 15 lety v České republice, která je dnes evropským tygrem." Dodává, že Srbsko se může stát za deset let tygrem na Balkáně.

Roye dále v rozhovoru hovoří o privátních značkách, které vidí nejen jako trend dnešní doby, ale  také prostředek k získání loajality zákazníků. Zdůrazňuje, že privátní značka umožňuje i zcela kontrolovat kvalitu a složení výrobku a vyzdvihuje snahu společnosti spolupracovat s místními dodavateli.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem