přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
29.4.2022

Emirát Abú Dhabí dál rozvijí vizi ekologické budoucnosti

Již za měsíc emirát Abú Dhabí zakáže používání plastových tašek na jedno použití. Jedná se o první podobný krok v celém regionu Blízkého východu. Otázka odpadu a jednorázových plastových výrobků se v místních médiích řeší již delší dobu. Od 1. 6. 2022 tedy určité typy plastových produktů v hlavním emirátu země nenajdeme.


22.4.2022

Vývoj centrálního systému pro sdílení dat zaměřeného na světovou bezpečnost

Státní úřad ADAFSA (Abu Dhabi Food and Safety Authority) spustil vývoj unikátní centrální platformy pro sledování zemědělství, potravin, komodit a úrody. Sdílená platforma má za cíl analyzovat jak místní a regionální, tak i globální vstupy se zaměřením na světovou potravinovou bezpečnost. Na platformě spolupracují státní instituce i privátní sektor.


14.4.2022

Emirátské ministerstvo obchodu dohlídne na dodržování cenové hladiny u 300 základních kategorií produktů

Po celém světě se v současné době řeší zvyšování cen produktů včetně potravin. Ke zdražování vedla již problematika mezinárodní dopravy během covidových opatření, později neustále zvyšující se ceny paliva a v současnosti narušení obchodních vazeb s Ruskem a Ukrajinou kvůli válečnému konfliktu.


8.4.2022

V Dubaji během EXPA 2020 certifikovali 2500 nových potravin

Pro potřeby národních pavilonů a nasycení více jak 24 milionů návštěvníků světové výstavy EXPO 2020 bylo téměř 2500 druhů potravin importováno do Spojených arabských emirátů poprvé. Dle dat dubajského městského úřadu všechny proclené potraviny splňovaly ze 100 % bezpečnostní nároky pro vstup na místní trh a možnost podávání v prostorách EXPO.


1.4.2022

S končící světovou výstavou Expo končí také marketingový projekt na podporu českých potravin

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 byla slavnostně ukončena půlroční výstava, která hostila řadu akcí, veletrhů, návštěv a konferencí. Během celého půlroku jsem o těch nejdůležitějších informoval ať už tady skrze naše články nebo na příspěvcích mého profilu LinkedIn.


25.3.2022

Přihlášky na mezinárodní soutěž Foodtech challenge v SAE se otevřely

V loňském roce jsem psal o velmi zajímavé místní soutěži pro univerzity a start-upy zaměřené na moderní potravinářství a zemědělství. V seznamu přihlášených bylo těžké neznat zastoupené univerzity, mezi které patřily například Harvard, Oxford, nebo MIT.


18.3.2022

V Kataru proběhl největší zemědělský veletrh v zemi a pozitivně překvapil

Začátkem týdne jsem navštívil velmi zajímavý veletrh Agriteq a Enviroteq v katarském hlavním městě Doha. Hlavním důvodem bylo seznámení se s místní situací na trhu, co místní zajímá, co prezentují, jaká je kvalita zemědělských veletrhů a především naše možnosti exportu vzhledem k tomu, že si naše země opět otevírají ambasády. Příležitosti na spolupráci tak budou určitě růst.


11.3.2022

Zvyšování cen potravin kvůli situaci na Ukrajině v arabském tisku

I když se to nemusí českému čtenáři úplně zdát, situace na Ukrajině velmi silně ovlivňuje ekonomiku v afrických a arabských zemích.


4.3.2022

V prostorách výstaviště EXPO Dubaj proběhl summit Food for Future

V minulém týdnu pod záštitou Ministerstva klimatických změn a životního prostředí SAE proběhl summit Food for Future. Strategickým partnerem akce byla organizace spojených národů FAO.


25.2.2022

Proběhl veletrh GULFOOD DUBAI 2022

Původní začátek textu jsem chtěl napsat naivně, že se svět pomalu vrací k normálu. Bylo to na základě výborné návštěvnosti a velké spokojenosti našich vystavovatelů na veletrhu Gulfood. Bohužel v době kdy článek píšu, má svět k normálu hodně daleko.

zobrazit po