přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Příprava vstupu společnosti LIDL na trh Bosny a Hercegoviny

20.1.2023

Podle informací portálu „e-Kapija“ probíhá v Bosně a Hercegovině intenzivní příprava německé společnosti LIDL ke vstupu na tento trh.

Společnost buduje poblíž Sarajeva hlavní distribuční centrum pro Bosnu a Hercegovinu, kde bude sídlit také vedení společnosti. Již byla zahájena také výběrová řízení pro nábor budoucích zaměstnanců. Podle předchozích mediálních zpráv LIDL v Bosně a Hercegovině plánuje počátkem roku 2024 otevřít nejméně šest prodejen. Zatím je známo, že společnost má pro tyto prodejny připravené lokality v Sarajevu, Tuzle a Bijeljině. V Bijeljině (severovýchod Bosny a Hercegoviny) již probíhá výstavba první prodejny, která bude v počátku pravděpodobně zásobována ze srbské centrály LIDL. Prodejna v Bijeljině bude sloužit také jako vzdělávací centrum pro budoucí zaměstnance z Bosny a Hercegoviny, jimž budou zkušenosti předávat právě stávající zaměstnanci společnosti ze Srbska. Pro některé české firmy, které již dodávají svoji produkci do prodejen LIDL na trhu zemí západního Balkánu (Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko), to bude znamenat možné navýšení objednávek v roce 2024 v souvislosti s rozšířením trhu, který tato německá společnost pokrývá. V prodejnách LIDLU se v jednotlivých zemích západního Balkánu dají koupit různé české potraviny a nápoje od piva, přes salámy a paštiky až po konzervované potraviny a další zboží.

 

Zpracoval:
Vladimír Váňa
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Bělehradě
Tel: +420 702 169 425, E-mail: Vladimir_Vana@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem