přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Odstranění datumu spotřeby mléka v britském supermarketu Morrisons

14.1.2022

Jeden z největších supermarketů v UK Morrisons oznámil odstranění data spotřeby na lahvích s mlékem. Datum bude nahrazeno označením „best before“, tedy obdobou informace „minimální trvanlivost do“.

Důvodem je snaha omezit likvidaci mléka po datu spotřeby. Nákupčí mléka v Morrisons mimo jiné uvedl, že celé generace lidí v minulosti testovaly použitelnost mléka čichem a že to mohou udělat i současní spotřebitelé.

Zda budou tento krok následovat i další maloobchodníci ve Spojeném království zůstává otázkou.

Zdroj 

Další zajímavosti z oblasti zemědělství a potravinářství

Trend nápojů s nízkým nebo žádným obsahem alkoholu

Ve Spojeném království dochází k výraznému nárůstu prodeje nápojů s nízkým obsahem alkoholu nebo bez alkoholu a také k nárůstu nabídky nápojů s alternativním složením, které se stávají velkým hitem mezi britskými spotřebiteli.

Je to jen trend suchého ledna, nebo to bude začátek nového trendu v nápojích do budoucna? 

Zdroj 

Restaurace rychlého občerstvení McDonalds, KFC a Burger King nabízejí nové veganské produkty

Ve Velké Británii se neustále zvyšuje zájem o veganské a vegetariánské pokrmy, a proto nyní všechny přední restaurace s rychlým občerstvením nabízejí zcela nové produkty tohoto druhu.

Je otázkou, zda trend přetrvá a jaké to bude mít dopady na masný průmysl.

McDonalds – Beyond Meat burgers

KFC – Beyond Chicken nuggets

Burger King – The Vegan Butcher (Unilever) Non chicken nuggets

Daň z masa – zapříčiní pád britské vlády?

Autor Národní potravinové strategie v UK Henry Dimbleby varoval vládu UK, že „nevydrží ani týden“, pokud zavede daně, kterými by chtěla přimět obyvatele UK jíst méně masa.

Národní potravinová strategie pro UK vyzvala k zavedení daní z cukru nebo soli, ale nedoporučila zavést daň z masa, a to přesto, že toto doporučení bylo zvažováno. Místo toho strategie pouze apelovala na vládu, aby nasměrovala spotřebitele k trendu menší spotřeby masa.

Zdroj 

 

Paul Wilkins a Tibor Angyal
Místní zástupci ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii
tel.: +44 749 533 9811, e-mail: uktrade@mzecz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem