přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Účast českých firem na virtuálním veletrhu SIAL Canada 2020

1.12.2020

Ve dnech 28.9.-2.10.2020 proběhl již 17. ročník veletrhu SIAL Canada, letos však operativně v jiném termínu a formě kvůli pandemii koronaviru. Obvyklý jarní termín byl přeložen na podzim a celá akce proběhla ve virtuálním prostředí.

Přesto se akce zúčastnilo 250 vystavovatelů a značek z více než 30 zemí. Mezi nimi v rámci národního virtuálního stánku také čtyři české firmy ze sektoru nápojů, zdravé výživy a potravinářských technologií. 

Komunikace s partnery na veletrhu probíhala formou videí, elektronických brožur, živých chatů a videohovorů. Pro firmy byla zajištěna též participace v Hosted Buyer Programu pro nákupčí, v rámci kterého probíhaly chatovací B2B diskuse nebo 30 minutové online konference. V rámci konferencí měli nákupčí zájem především o konkrétní prezentace českých firem, na jejichž základě přišla následně oslovení ze strany potenciálních kanadských partnerů se zájmem o české produkty. 

Samotný virtuální stánek měl několik podkategorií, např. profil subjektu, produkty, videa, relevantní odkazy, sociální sítě, kde byly doplněny příslušné informace za český průmysl a jednotlivé firmy. K profilům propagovaných firem byl přístup přes samotný národní stánek, firmy bylo ale možné vyfiltrovat i podle země v kompletním seznamu vystavovatelů, názvu firmy nebo segmentu. 

Ztížené podmínky v důsledku pandemie kladou nároky na nové komunikační formáty. Vstup na nová exportní teritoria bude vyžadovat vedle tradičních osobních setkání a fyzické prezentace produktů také ve stále větší míře soustředění pozornosti na online prostředí. Virtuální akce budou patrně v nadcházejícím období běžnější formou, která bude klást nároky na využívání a kvalitní obsah digitálních platforem, prezentovatelné elektronické materiály a weby. 

Další ročník veletrhu SIAL Canada v Torontu je plánován opět na podzim 2021, a to v hybridní formě – tzn. částečně virtuálně s možností fyzického stánku. 

 

s

Vstup na online veletrh

sd

Národní virtuální stánek České republiky

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem