přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Další alternativy masa přichází do regionu GCC

6.8.2021

V Spojených arabských emirátech stále roste poptávka po plant-based potravinách. Jelikož jsem se sám rozhodl na měsíc tento způsob života vyzkoušet (maso mám opravdu rád, ale všeho s mírou), musím uznat, že je nabídka místních řetězců velmi rozmanitá. Na to, že před pár lety speciální a zdravou stravu nepropagoval napřímo téměř nikdo, najdeme nyní tyto potraviny téměř všude.

Jíž před několika měsíci jsem psal, že se na trhu objevují také alternativy masa a masných výrobků. Stejně tak se objevily první firmy propagující tyto výrobky na hlavním veletrhu v regionu Gulfood 2021. Není tedy divu, že do regionu přicházejí další takto zaměřené podniky. Tím nejnovějším a zároveň velmi zajímavým přírůstkem bude produkt náhražky kuřecího masa Tindle. Jde o produkt singapurské firmy Next Gen Foods. Plant-based firma, která dostala nejvyšší investiční injekci ze všech konkurentů - celých 30 milionů dolarů.  

I když jde o poměrně novou firmu, založenou v roce 2011, jejich „kuřecí“ produkt Tindle Thy trhá prodejní rekordy ve více jak 70 restauracích napříč Asií. Díky velmi vysoké spotřebě kuřecího v regionu Blízkého východů sází Next Gen Foods právě na jejich kuřecí alternativu. Podle jednoho ze zakladatelů, Adre Menezese, je tento region nejzajímavějším rozšířením po úspěšných letech v Asii. Dodává, že již s ohlášením vstupu tohoto produktu do Emirátů dostávají zprávy od restaurací, šéfkuchařů a místních investorů, kteří mají o spolupráci či odběr velký zájem. Tento produkt bude v regionu distribuovat firma Classic Fine Foods. Jako další zemi si firma zvolila USA.

Pokud někdo ze čtenářů pracuje v české firmě, která produkuje potraviny spadající do těchto speciálních kategorií, určitě se mi ozvěte. O produkty je opravdu zájem a věřím, že trh zatím není přesycen.

 

Zpracoval:
Lukáš Zamrzla
Zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí
Mob.:+ 420 602 768 207, lukas_zamrzla@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem