Japonsko

Bankroty mléčných farem v Japonsku

19. 5. 2023
Krachy japonských producentů mléka dosáhly v roce 2022 desetiletého maxima. V loňském roce bylo vyhlášeno 14 bankrotů. Tento počet se blíží úrovni z roku 2011, kdy bylo vyhlášeno 19 bankrotů v důsledku velkého východojaponského zemětřesení, tsunami a jaderné havárie.

Japonsko zaznamenává známky oživení v potravinářském průmyslu

12. 5. 2023
Potravinářský průmysl vykazuje známky stabilizace poté, co byl těžce zasažen pandemií. Tržby v tomto odvětví již šestý měsíc po sobě překračují úroveň před pandemií.

Zákon o potravinovém zabezpečení v Japonsku

5. 5. 2023
Japonská vláda zvažuje navržení legislativy, která by umožnila celostátní reakci na mimořádnou situaci v oblasti potravin z důvodu geopolitického a klimatického rizika. Nové pravomoci by mohly zahrnovat nařízení nouzového zvýšení produkce obilí nebo prodej zásob potravin v soukromém sektoru.

Výrazně rostoucí spotřeba česneku v Japonsku

28. 4. 2023
Trh s česnekem, kořením a ochucovadly vyrobenými z česneku od začátku koronavirové krize prudce vzrostl. Důvodem je zaměřeni spotřebitelů na zdraví prospěšné účinky této potraviny. Navíc v Japonsku stále rozšířené nošení masek spolu s prací z domova zmírnily obavy Japonců z „česnekového dechu".

Japonsko zavedlo program na podporu porážek méně produktivních dojnic

21. 4. 2023
V březnu 2023 Japonsko zavedlo novou podporu jako pobídku ke snížení nadprodukce mléka. Výše podpory je maximálně 200 tis jenů (v přepočtu cca 33 tis Kč) za každou krávu vyřazenou ze stáda.

Japonský výrobce strojů na nudle míří do Evropy

14. 4. 2023
Společnost Yamato Manufacturing vyvinula stroj velkých rozměrů na výrobu nudlí, který splňuje přísné evropské zdravotní a bezpečnostní normy.

Rekordní vývoz japonského saké

6. 4. 2023
Vývoz japonského saké roste spolu s celosvětovým boomem japonské kuchyně. V roce 2022 dosáhl třináctý rok po sobě rekordní hodnoty. V něm vývoz saké vzrostl o 18,2 % na v přepočtu 340 mld. dolarů.

Nárůst vývozu zemědělských produktů z Fukušimy

31. 3. 2023
Vývoz zemědělských produktů vypěstovaných a zpracovaných v prefektuře Fukušima, kterou zasáhlo před 12ti lety velké východojaponské zemětřesení a následná havárie jaderné elektrárny, vykazuje rychlý nárůst.

Opatření proti rozsáhlému vybíjení kvůli ptačí chřipce v Japonsku

24. 3. 2023
Velkochov slepic v regionu Tohoku na severu Honšú rozdělí své chovy do skupin, aby zmírnil šíření ptačí chřipky v souvislosti s výskytem této vysoce patogenní choroby v Japonsku.

Japonský papír z mláta

3. 3. 2023
S rostoucím zájmem o řemeslná piva řeší japonské pivovary otázku, jak využít zbytky ze sladu, které vznikají při výrobě piva.
1 2 3 4 ... 14

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.