Japonsko

V Dubaji proběhl čtvrtý ročník Global Vertical Farming Show

15. 9. 2023
Dvoudenní akce zaměřená na agro-technologie a vertikální farmaření přilákala hlavní mezinárodní hráče v moderním přístupu k zemědělství, alespoň co se týče zmíněných sponzorů a partnerů této výstavní konference. Nicméně z pohledu návštěvníka byla účast jak vystavujících, tak návštěvníků poměrně překvapivě nízká.

Japonský ministr rybolovu lituje svých slov ohledně "kontaminované" vody z Fukušimy

8. 9. 2023
Japonský ministr zemědělství, lesnictví a rybolovu se omluvil za to, že nazval ošetřenou radioaktivní odpadní vodu, která je vypouštěna z havarované jaderné elektrárny Fukušima, "kontaminovanou". Opoziční blok ministra vyzývá, aby odstoupil.

První samořiditelné traktory Kubota na japonském trhu od roku 2026

1. 9. 2023
Japonský výrobce strojů Kubota plánuje uvést na trh první samořiditelné traktory a další zemědělské zařízení schopné vzdáleného řízení již od roku 2026.

Čína zakázala dovoz mořských plodů z Japonska; dovoz čerstvých ryb již výrazně poklesl

25. 8. 2023
Čínská vláda uštědřila japonským provozovatelům rybářského průmyslu a prodejcům japonského zboží v Číně další těžký úder, když tento čtvrtek oznámila kompletní zákaz dovozu mořských plodů a dalších mořských produktů z Japonska. Postižené podniky v poslední době čelily extrémně přísným čínským celním kontrolám japonských ryb a mořských plodů.

Japonsko monitoruje vlastnictví půdy zahraničními kupci kvůli zajištění národní bezpečnosti

18. 8. 2023
Tento krok následuje po odhalení nákupu půdy na jižních ostrovech Japonska, v prefektuře Okinawa, čínskými investory.

Japonský řetězec suši podal žalobu za „suši terorismus“

16. 6. 2023
Provozovatel velkého suši řetězce, který se stal středem pozornosti celé země kvůli virálnímu videu, na němž chlapec olizuje láhev se sójovou omáčkou, podal na chlapce žalobu o náhradu škody ve výši 67 milionů jenů (11 mil Kč).

Díky produkci Brazílie čelí japonský vývoz hovězího masa do USA poklesu a zavedení vyšších dovozních cel

9. 6. 2023
Vývoz japonského hovězího masa v loňském roce poklesl kvůli americkým celním kvótám. Klesající trend je patrný i v letošním roce. Vývoz hovězího masa se v roce 2022 snížil o 4 % na 52 miliard jenů (372 milionů dolarů), což byl první pokles za poslední dva roky.

Prezentační akce na propagaci českého chmele a pivovarnických technologií v Sapporu

6. 6. 2023
Velvyslanectví v Tokiu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR, Honorárním konzulátem ČR v Sapporu, Svazem pěstitelů chmele za přispění Výzkumného pivovaru VŠCHT a japonského pivovaru Sapporo v prostorách hotelu Sapporo Park Hotel uspořádalo prezentační akci na podporu českého chmele pro zástupce japonských pivovarů a minipivovarů z regionu Hokkaidó a Tóhoku.

Nové výzkumné centrum vesmírného zemědělství v Japonsku

2. 6. 2023
Univerzita v Čibě zahájila činnost Výzkumného centra pro vesmírné zemědělství a zahradnictví. Připravuje se tak na novou éru, kdy budou lidé dlouhodobě pobývat na Měsíci.

Japonská réva letos nekvete

26. 5. 2023
Pěstitelé nejznámější japonské odrůdy hroznů Shine Muscat letos trápí problémy s kvetením, což ovlivňuje kvalitu i objem sklizně.
1 2 3 ... 14

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.