Krmiva

Krmiva jsou produkty rostlinného nebo živočišného původu čerstvé nebo konzervované a produkty jejich průmyslového zpracování, jakož i organické nebo anorganické látky s přidáním doplňkových látek nebo bez přidání, které jsou určeny k orálnímu krmení zvířat samostatně nebo v krmných směsích.

Krmiva svým komponentním a živinovým složením mají plnohodnotně zabezpečit záchovnou a produkční potřebu zvířete a minimalizovat negativní dopady na životní prostředí. Z pohledu bezpečnosti pro zdraví zvířat a  lidí nesmí krmiva obsahovat rizikové a zdravotně nebezpečné látky, které by mohly proniknout do potravinového řetězce. Nejpřísnější požadavky na složení musí splňovat povolené doplňkové látky, které jsou velmi častou  součástí krmiva. V případě výroby kompletních nebo doplňkových krmných směsí musí výrobce dodržet pravidla správné a hygienické praxe a vyrábět krmiva podle stanovených požadavků a při jejich výrobě dodržovat stanovené postupy (systém HACCP).

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.