Aktuality

Vína z České republiky zabodovala na mezinárodní soutěži Catad´Or World Wine Awards v zemi vína - Chile

12. 11. 2021
Za podpory Ministerstva zemědělství se v rámci marketingových aktivit na podporu ekonomické diplomacie v prvním listopadovém týdnu zúčastnilo 9 vybraných moravských vinařství nejvýznamnější vinařské soutěže na jihoamerickém kontinentě Catad´Or World Wine Awards.
Ucelený přehled právních předpisů oboru vinohradnictví a vinařství.
Publikováno: 4. 8. 2020

Seznam označení odrůdy révy vinné

29. 1. 2015
V přiložené tabulce naleznete seznam označení odrůd révy vinné
Stáhnout (pdf, 80 kB)

Kódy stáčíren

18. 12. 2012
Kód stáčírny přiděluje Odbor potravinářský Ministerstva zemědělství v souladu s § 16 zákona č. 321/2004 Sb., o vinohradnictví a vinařství, a o změně některých souvisejících zákonů v platném znění.

Nový vnitrostátní program podpor na období 2019 - 2023 u SOT

Dne 18.7.2018 bylo na schůzi vlády České republiky schváleno nové nařízení vlády o stanovení bližších podmínek při provádění opatření společné organizace trhů tzv. SOT se zemědělskými produkty v oblasti vinohradnictví a vinařství pro období 2019 – 2023 s účinností od 1. 8. 2018.

Vodítko k povinnosti podávat prohlášení - o sklizni, produkci, zásobách

Pomůcka při vyplňování prohlášení pro vinohradníky, vinaře, obchodníky s hrozny, rmutem, moštem a vínem, obchodní zprostředkovatele a příjemce nebaleného vína.
Stáhnout (pdf, 173 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.