Život po novele

Návod pro vinaře a obchodníky s vínem pro řešení situací vzniklých přijetím novely zákona č. 321/2004 Sb. o vinohradnictví a vinařství.

Tento komiks je sérií krátkých rozhovorů s Všeználkem. Má za úkol osvětlit vinařům a veškerým obchodníkům s vínem některé otázky týkající se prodeje sudového, čepovaného a rozlévaného vína, vzniklé po přijetí novely zákona č. 321/2004 Sb. o vinohradnictví a vinařství. Zabývá se také problematikou dovozu vína.

Neklade si za cíl detailně ho citovat a chrlit definice. Má být návodem, kde informace hledat a co dělat když . . . ?


Sudové víno - víno nebo jiný produkt uvedený pod kódem kombinované nomenklatury 2204 nebo 2205, s výjimkou moštu, určené k prodeji spotřebiteli nebo prodávané spotřebiteli z jiného obalu než z obalu určeného pro spotřebitele.

Čepované víno - víno prodávané spotřebiteli k bezprostřední konzumaci v místě prodeje nebo jako zabalené v místě prodeje na žádost spotřebitele z jednorázového obalu určeného pro spotřebitele s jediným otvorem k plnění a nevyměnitelným výčepním ventilem.

Rozlévané vínovíno prodávané spotřebiteli k bezprostřední konzumaci v místě prodeje z obalu určeného pro spotřebitele o maximálním objemu 5 litrů.


Vytvořili Ing. Tomáš Kubík a Ing. Veronika Částková z Oddělení registru vinic

Přílohy

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.