Novinky

Vietnamští exportéři kávy čekají na pokyny EU

24. 11. 2023
Kávové společnosti ve Vietnamu v současné době čekají na pokyny EU k provádění nařízení o odlesňování (EUDR). 

Změny cen u vybraných položek nápojů a potravin v Británii za posledních 12 měsíců

24. 11. 2023
Meziroční míra inflace v Británii v říjnu 2023 klesla z 6,7 % na 4,6 % zejména díky poklesu cen energií, míra inflace u mnoha potravin je ale stále vysoká.

Publikace OECD - Endokrinní disruptory

24. 11. 2023
OECD dlouhodobě věnuje pozornost endokrinním disruptorům, jejich monitoringu, zkoušení a posuzování. V říjnu zveřejnila zprávu shrnující nové metody monitorování kvality vody lépe zaměřené na zachycení dopadů těchto chemikálií ve vodě.

Novým předsedou Českého úřadu zeměměřického a katastrálního se stane Ing. Karel Štencel

22. 11. 2023
Tisková zpráva — Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) dnes na jednání vlády předložil výsledek výběrového řízení na nového předsedu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK). Vláda schválila kandidáta, který vítězně prošel výběrovým řízením, Ing. Karla Štencla. Dosavadní předseda ČUZK Karel Večeře se již o tuto pozici neucházel.  

Ministr zemědělství: Pro udržení života na venkově hraje zemědělství zásadní roli, klíčem je generační obměna a zavádění nových technologií

20. 11. 2023
Tisková zpráva — Venkov musí mladým nabízet atraktivní životní podmínky, jen tak dokážeme zabránit jeho vylidňování. Klíčová je digitalizace, stabilní pokrytí vysokorychlostním internetem, dostupnost služeb i zavádění nových technologií v zemědělství, lesnictví a potravinářství. Na to se musí zaměřit i Evropské unie. Ministři zemědělství EU na dnešním zasedání Rady Agrifish přijali závěry Rady k podpoře…

Česká stopa na China International Import Expo a Food and Hospitality China

20. 11. 2023
V pondělí 6. listopadu 2023 se v Šanghaji otevřely brány největšího čínského veletrhu specializovaného na importované zboží, China International Import Expo.

Srbsko normalizovalo podmínky dovozu mléčných výrobků

20. 11. 2023
Srbská vláda neprodloužila od 1. 11. 2023 vyhlášku na zavedení „prélèvement“ (dodatečných poplatků při dovozu zboží) na mléko a mléčné výrobky.

Chlorpyrifos má v USA zelenou, Federální odvolací soud zvrátil rozhodnutí EPA

20. 11. 2023
Dne 2. listopadu Federální odvolací soud Spojených států zvrátil rozhodnutí Environmentální ochranné agentury Spojených států (EPA) o zákazu použití chlorpyrifosu v potravinářských plodinách. Rozhodnutí soud odůvodnil tím, že EPA při rozhodování o používání tohoto insekticidu plně nezohlednila možnost “částečného zákazu”.

Česká expozice již potřetí na veletrhu privátních značek PLME 2023, Dubaj

20. 11. 2023
Potravinářský veletrh Private Label Middle East se konal ve dnech 7. až 9. listopadu 2023 v prostorách WTC Dubaj. Více jak 600 firem ze 40 zemí představilo své produkty pro velmi populární kategorii privátní výroby.

Kapr Koi – nový zdroj napětí mezi Japonskem a Čínou

20. 11. 2023
Japonsko a Čína se ocitly v novém sporu, tentokrát kvůli okrasným kaprům koi. Tato krásně zbarvená a ceněná ryba, v Japonsku formálně nazývaná nishikigoi, se stala novým předmětem konfliktu mezi dvěma asijskými rivaly.
1 2 3 4 ... 384

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.