Novinky

Státní pozemkový úřad povede od ledna Svatava Maradová

30. 11. 2023
Tisková zpráva — Novou ústřední ředitelkou Státního pozemkového úřadu (SPÚ) se od 1. ledna stane Svatava Maradová. Zvítězila ve výběrovém řízení vypsaném na základě povinnosti přesoutěžit jednou za pět let představené na vybraných služebních místech.  

Za posledních 100 let jsme přišli o téměř milion hektarů zemědělské půdy, nejen proto si zaslouží vyšší ochranu, shodli se politici koalice SPOLU. Novelu dnes schválili poslanci v prvním čtení

29. 11. 2023
Tisková zpráva — Novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu zásadně chrání nejcennější zemědělskou půdu před plošnými zábory pro obchod a skladování. Skupiny dřevin, stromořadí nebo mokřady jako krajinné prvky se nově stanou přímo součástí zemědělské půdy, aby se mohly v krajině snáze zakládat. Úprava zákona dává také prostor pro rozvoj agrovoltaiky na chmelnicích či ovocných sadech pro posílení…

Ministr zemědělství schválil sazby mimořádné finanční podpory pro zemědělce

28. 11. 2023
Tisková zpráva — Ministerstvo zemědělství (MZe) poskytne mimořádnou pomoc pro české zemědělce ve výši 243 milionů korun, 163 milionů z rozpočtu EU, 80 milionů z národních peněz. Letos v září vláda přijala návrh příslušného nařízení vlády a ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) dnes schválil sazby pro jednotlivé sektory. Výplaty podpory budou zahájeny ještě v letošním roce.

Pozvánka k účasti v podnikatelské misi eurokomisaře pro zemědělství do Číny

27. 11. 2023
Eurokomisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski zve v rámci diplomatické kampaně na podporu exportu zástupce zemědělsko-potravinářských firem z EU k účasti na misi do Číny, která se uskuteční ve dnech 21. až 26. dubna 2024 v návaznosti na veletrh Anuga Select China Fair.

Dopad čínského akčního plánu pro omezení emisí metanu na zemědělství

24. 11. 2023
Čína se dlouhodobě věnuje redukci emisí uhlíku a dekarbonizaci svého průmyslu. Metan byl však dlouhou dobu přehlížen, ačkoli se jedná o podstatně účinnější skleníkový plyn než obvykle diskutovaný CO2.

Bosna a Hercegovina zvyšuje produkci jedlých hub

24. 11. 2023
Portál „e-Kapija“ uvedl, že Bosna a Hercegovina vyvezla za prvních devět měsíců tohoto roku jedlé houby za řádově 205 miliónů Kč. 

Prezident Biden oznámil investice 5 miliard dolarů do amerického venkova

24. 11. 2023
Prezident Joe Biden v rámci svého turné po americkém venkově společně s ministrem zemědělství USA Tomem Vilsackem oznámil uvolnění více než 5 miliard dolarů na investice do venkovských komunit po celé zemi.

Česká vína se představila v Abú Dhabí

24. 11. 2023
Vysoká kvalita a skvělá chuť našich vín příjmeně překvapila návštěvníky gurmánského veletrhu Taste of Abu Dhabi v hlavním městě Spojených arabských emirátů.

Japonská whisky slaví sto let

24. 11. 2023
Na tento rok připadá 100. výročí výroby whisky v Japonsku, kdy v roce 1923 byla ve městě Yamazaki založena první destilerie lídra trhu, společnosti Suntory.

Zvýhodněné úvěry pro zemědělce v Kazachstánu

24. 11. 2023
Ministerstvo zemědělství připravilo změny Pravidel pro úvěrování projektů v oblasti zemědělsko-průmyslového komplexu, které upravují systém zvýhodněných úvěrů. 
1 2 3 ... 384

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.