Maďarsko zavedlo oznamovací povinnost při dovozu zemědělských produktů

18. 4. 2024

Maďarská vláda zavedla dne 16. 4. 2024 oznamovací povinnost při dovozu zemědělských produktů do Maďarska. 

Oznamovací povinnost se vztahuje na stejný seznam výrobků, na které se vztahuje zákaz dovozu z Ukrajiny, včetně obilovin a olejnin, rostlinných olejů, mouky, vajec a masných výrobků (kompletní seznam viz příloha). Výrobky dovážené pro osobní potřebu (25 kg nebo 25 litrů) a zboží v tranzitu přes Maďarsko není třeba oznamovat.

Oznámení musí být podáno prostřednictvím elektronického formuláře dostupného na internetových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost potravinového řetězce (Nébih) nejpozději 24 hodin před dovozem nebo 6 hodin před dovozem v případě dovozu letecky nebo po vodě. Dle nařízení musí být oznámení vyplněno v maďarštině.

Oznamovatel obdrží okamžité potvrzení na e-mailovou adresu uvedenou v oznámení. Výtisk potvrzujícího dokumentu musí být přiložen k přihlašovanému zboží. Nepředložení oznámení bude mít za následek peněžitou pokutu.

Detailní informace jsou uvedeny přímo v nařízení vlády Maďarska č. 80/2024 (IV.11), o oznamování dovozu zemědělských produktů na území Maďarska.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.