Velká Británie

Společnost OneFarm plánuje v Suffolku (východní Anglie) otevřít velkou vertikální farmu

13. 5. 2022
Nizozemská společnost OneFarm, která se zabývá vertikálním zemědělstvím, plánuje otevřít v Newmarketu (město v hrabství Suffolk, východní Anglie) novou vertikální farmu o rozloze 6 400 m², která bude schopna vypěstovat až 415 tun potravin ročně.

Nárůst cen kuřecího masa v UK

6. 5. 2022
Generální ředitel nezávislého maloobchodního řetězce Co-op v UK Steve Murrells uvedl, že ceny kuřecího masa by mohly vystoupat až na úroveň masa hovězího, protože se neustále zvyšují náklady na krmiva. Zároveň uvedl, že kuřecí maso, které bylo dosud velice levné, zdražuje rychleji než jakékoliv jiné maso.

Internetový obchod společnosti Ocado zařadil do své nabídky v UK první víno dodávané v papírové lahvi

29. 4. 2022
Do internetového obchodu společnosti Ocado v UK bylo zařazeno víno britského prodejce When in Rome, které je jako první dodáváno v papírové lahvi. Prodejce vín When in Rome sídlí ve Stroudu (jižní Anglie) a specializuje se na prodej řemeslně vyráběných vín.

Nabídka účasti na B2B jednání a prezentaci českých a moravských vín v Londýně

28. 4. 2022 15:00 - 20:00
Ostatní
Velvyslanectví ČR v Londýně
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí a agenturou CzechTrade nabízí českým a moravským vinařstvím účast na B2B jednání a prezentaci vín pro britský trh, která se uskuteční v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie v Londýně. V prostorách velvyslanectví ČR v Londýně (26-30 Kensington Palace Gardens) se 28. dubna 2022 uskuteční „Czech Wine Day“, prezentace výrobců…

Od října platí nová pravidla pro umísťování a propagaci potravin s vysokým obsahem tuku, soli a cukru ve Velké Británii

22. 4. 2022
V říjnu 2022 vstoupí ve Velké Británii v platnost nová pravidla upravující umisťování a propagaci potravin s vysokým obsahem tuku, soli a cukru, která se týkají mimo jiné i oblíbených značek cukrovinek a čokolády.

Projekt britské vlády k alternativnímu pohonu (mimo jiné i) zemědělských strojů

14. 4. 2022
Dosažení cíle uhlíkové neutrality je jedním z důvodů snahy o elektrifikaci vozidel. Roste proto naléhavost přechodu na čistší technologie. V zemědělství však alternativní způsoby pohonu těžkých strojů zatím nedosahují úrovně strojů poháněných fosilními palivy.

Zavedení povinného označování kalorií u jídel v pohostinství v Anglii

8. 4. 2022
Dne 6. dubna 2022 vstoupily v Anglii v platnost nové předpisy o označování kalorií, což znamená, že mnoho podniků v oblasti pohostinství a veřejného stravování bude muset zákazníkům poskytovat informace o kaloriích v jídle.

UK uvažuje o čtvrtém odkladu zavedení kontrol dovozu z EU

1. 4. 2022
Britská vláda uvažuje o dalším odkladu kontrol zboží vstupujícího do Británie z EU, aby zabránila tomu, co by podle varování průmyslu znamenalo katastrofu v dodavatelském řetězci.

Ovlivní invaze Ruska na Ukrajinu ceny potravin v Británii?

25. 3. 2022
Ačkoli Spojené království nedováží z Ruska nebo Ukrajiny mnoho potravin, válka se projeví na cenách v supermarketech v UK. Důsledky ruské agrese na Ukrajině a sankcí, které byly vůči Rusku uvaleny, pociťuje i Velká Británie, kde se již v minulých měsících zvyšovaly životní náklady. Inflace snižuje kupní sílu, rostou náklady na energie, prudce stoupají ceny pohonných hmot a ceny potravin.

Britský supermarket Tesco otevře svůj první obchod zaměřený na zdravé potraviny

18. 3. 2022
Společnost Tesco se chystá otevřít svůj první obchod se zaměřením na zdravé potraviny a také v několika obchodech po celé Velké Británii zavede sekce výrobků „pod 100 kalorií“.
1 ... 7 8 9

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.