přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
13.5.2022

Společnost OneFarm plánuje v Suffolku (východní Anglie) otevřít velkou vertikální farmu

Nizozemská společnost OneFarm, která se zabývá vertikálním zemědělstvím, plánuje otevřít v Newmarketu (město v hrabství Suffolk, východní Anglie) novou vertikální farmu o rozloze 6 400 m², která bude schopna vypěstovat až 415 tun potravin ročně.


13.5.2022

Předpoklad růstu cen nealkoholických nápojů v Kazachstánu o 20 %

V Kazachstánu se kvůli rostoucím cenám cukru očekává zdražení nealkoholických nápojů a džusů o 20 %. Ceny těchto komodit rostou již třetí měsíc v řadě. Podle prohlášení Asociace výrobců nealkoholických nápojů a džusů se její členové snaží udržet ceny svých výrobků, nicméně to není dlouhodobě udržitelné.


13.5.2022

Propagace dronů na podporu zemědělství ve Vietnamu

Začíná období monzunových dešťů a čínská globální společnost XAG nabízí své zemědělské drony ve Vietnamu za účelem udržitelnější produkce rýže.


13.5.2022

Pohanka nedostatkovým zbožím v Japonsku

Vzhledem k tomu, že Rusko je významným dovozcem pohanky do Japonska, zpožděné dodávky ještě více ztížily situaci japonských restaurací a obchodů s nudlemi soba, které již nyní trpí celosvětovým nárůstem cen komodit v kombinaci s propadem japonského jenu.


13.5.2022

Srbská voda s českou stopou na Dni Evropy

Na letní sezónu připravila společnost Knajz Miloš nové minerální vody s ovocnou příchutí. Knjaz Miloš je od roku 2019 ve společném vlastnictví české firmy Mattoni 1973 a americké společnosti PepsiCo.


13.5.2022

Investiční fond Abú Dhabí se zaměřuje na start-upy vyvíjející náhražky masa

Celosvětový zájem o alternativní náhražky masa a podpora omezování spotřeby masa je cítit na každém kroku. Samotná nabídka firem s tímto zaměřením v emirátských obchodních řetězcích roste každým měsícem.


13.5.2022

Americkým zemědělcům se daří snižovat emise

Podle americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) klesly emise skleníkových plynů v zemědělství v letech 2019 až 2020 o více než 4 %.


9.5.2022

Ministerstvo zemědělství zapojí do českého zemědělského výzkumu studenty a vědce z Ukrajiny

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) poskytne v rámci projektů Programu aplikovaného výzkumu 2017–2025 Země podporu ukrajinským vědkyním, vědcům, studentkám a studentům z Ukrajiny. Na jejich mzdy věnuje 6 milionů korun. Uprchlíci před válečným konfliktem se tak budou moci zapojit do českého zemědělského výzkumu.


6.5.2022

Zápis ze 132. jednání Antibyrokratické komise MZe

konané dne 27. dubna 2022


6.5.2022

Zprávy z OECD - Irský přechod na oběhovou ekonomiku a důvěra v digitalizaci.

V březnu 2022 vydalo OECD dokument věnující se politikám posilujícím důvěru v zavádění digitalizaci zemědělství, v dubnu byla pak vydána publikace k zavádění oběhové ekonomiky v Irsku.

zobrazit po