Čína

Pozvánka k účasti v podnikatelské misi eurokomisaře pro zemědělství do Číny

27. 11. 2023
Eurokomisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski zve v rámci diplomatické kampaně na podporu exportu zástupce zemědělsko-potravinářských firem z EU k účasti na misi do Číny, která se uskuteční ve dnech 21. až 26. dubna 2024 v návaznosti na veletrh Anuga Select China Fair.

Dopad čínského akčního plánu pro omezení emisí metanu na zemědělství

24. 11. 2023
Čína se dlouhodobě věnuje redukci emisí uhlíku a dekarbonizaci svého průmyslu. Metan byl však dlouhou dobu přehlížen, ačkoli se jedná o podstatně účinnější skleníkový plyn než obvykle diskutovaný CO2.

Česká stopa na China International Import Expo a Food and Hospitality China

20. 11. 2023
V pondělí 6. listopadu 2023 se v Šanghaji otevřely brány největšího čínského veletrhu specializovaného na importované zboží, China International Import Expo.

Čína pravděpodobně importuje rekordní množství pšenice

3. 11. 2023
Nadměrné deště na jaře letošního roku v Číně způsobily krátce před letní sklizní ztráty na úrodě. Poprvé po sedmi letech tak klesla úroda pšenice, ve srovnání s rokem 2022 o 0,9 %.

Nový čínský standard pro „Dobrou praxi pro výrobu mléčných produktů“

27. 10. 2023
25. září 2023 bylo čínskými úřady vydáno 85 nových národních standardů bezpečnosti potravin. Mezi nimi byl i národní standard bezpečnosti potravin nazvaný „Dobrá praxe pro výrobu mléčných produktů“, označený kódem GB 12693-2023.

Čína hlásí rekordní výnos arašídů díky preciznímu pěstování podzemnice olejné

2. 10. 2023
Díky průlomu čínských výzkumníků má Čína potenciál ztrojnásobit svou produkci arašídů, aniž by musela rozšiřovat plochu pro jejich pěstování.

České produkty slavily úspěch na Global Geographical Indications Expo v čínském Luzhou

22. 9. 2023
Ve dnech 19. až 21. září 2023 se ve městě Luzhou v čínské provincii Sichuan konal již druhý ročník Global Geographical Indications Products Expo (GIPE).

Čína nejrychleji rostoucí destinací zemědělských produktů z Austrálie

15. 9. 2023
Ze zprávy australské Rural Bank vyplývá, že Čína představuje již druhý rok v řadě nejrychleji rostoucí trh pro australské agrární exporty z hlediska jejich dolarové hodnoty.

Čínský festival fanoušků Maotai i s českou stopou

1. 9. 2023
Nejznámějším čínským alkoholickým nápojem je bezesporu z obilí pálené paj-ťiou a jeho nejznámějším zástupcem je Maotai (také známý jako Moutai) vyráběný státním podnikem Kweichow Moutai.

Čína zakázala dovoz ryb z Japonska

25. 8. 2023
Ve čtvrtek 24. srpna bylo zahájeno vypouštění radioaktivní vody z japonské jaderné elektrárny Fukušima do oceánu, proti čemuž se Čína dlouhodobě stavěla a argumentovala možnými negativními dopady tohoto kroku na mořské prostředí a lidské zdraví.
1 2 3 ... 15

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.