přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
Datum konání: 3.10.2022  9:00 – 16:00

Den se zemědělskou diplomatkou v USA Mgr. Terezou Černou - 3.10.2022

ZVEME VÁS NA INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE s budoucí zemědělskou diplomatkou v USA v pondělí 3. října 2022 od 9 do 16 hod. Zemědělská diplomatka, Mgr. Tereza…


23.9.2022

Společnost Sainsbury´s vytvoří v UK krátkodobý prostor (pop-up) s mraženými potravinami zdarma

Společnost Sainsbury's oznámila, že ve snaze omezit plýtvání potravinami pokusně otevře prostor „Sainsfreeze“ (umístěný spolu s dalšími inovativními prodejci a projekty v námořních kontejnerech), v němž se budou zdarma rozdávat mražené potraviny (např. před koncem doby trvanlivosti), kterým by jinak hrozilo vyhození.


23.9.2022

Významné společnosti investují miliardy dolarů do chovu prasat ve Vietnamu

Vzhledem k tomu, že se v krátkodobém horizontu očekává ve Vietnamu nárůst spotřeby vepřového masa, několik významných společností investuje miliardy USD do chovu prasat. Podle odhadů Masan Group, společnosti na zpracování masa, má vietnamský trh s prasaty hodnotu asi 15 mld. USD.


23.9.2022

Kampaň usilující o zvýšení spotřeby alkoholu v Japonsku pod palbou kritiky

Japonský trh s alkoholickými nápoji se zmenšuje v důsledku demografických změn, jako je klesající porodnost, stárnutí populace a změny životního stylu v důsledku pandemie.


23.9.2022

Ministerstvo zemědělství Libanonu aktivně hledá možnosti zlepšení postavení malých farmářů

Pomocí nového podpůrného programu se Libanon snaží poskytovat nezbytné vybavení včetně omezené finanční pomoci. Zejména organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) staví do popředí své aktivity na podporu malých rodinných farem.


23.9.2022

Investice ze SAE stále častěji míří do potravinářských firem

Emirátské investiční společnosti našly zájem ve světových zemědělských a potravinářských firmách. Pokračuje tak trend, který začal již během pandemie a od té doby sílí.


23.9.2022

O čtvrtinu nižší letošní úroda jablek v Srbsku

Profesor Zoran Keserović, přední srbský odborník na ovocnářství, ve svém rozhovoru pro list Politika uvedl, že v Srbsku se letos očekává nižší úroda jablek. V roce 2021 Srbsko sklidilo 513 000 tun a v letošním roce bude úroda o 20 až 25 % nižší.


16.9.2022

Vietnamští exportéři rýže očekávají vyšší zisky

Vzhledem k nedávným omezením vývozu rýže z Indie, očekávají vietnamští exportéři výrazně vyšší poptávku i zvýšení ceny této komodity. Náměstek ministra zemědělství a rozvoje venkova Phùng Đức Tiến uvedl, že letos Vietnam vyveze 6,5 – 6,7 mil. tun za 3,3 mld. USD.


16.9.2022

Rostoucí náklady na energie v UK

Nová premiérka Liz Trussová představila svůj plán podpory, který má domácnostem a podnikům pomoci vyrovnat se s rostoucími náklady na energii. V rámci opatření bude od 1. října zaveden roční cenový strop ve výši 2 500 liber.


16.9.2022

Spolupráce Kazachstánu s Čínou

Dne 14. září 2022 proběhlo jednání mezi kazašským prezidentem Kassymem-Jomartem Tokajevem a čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Na tomto jednání byla podepsána řada důležitých dokumentů, které mají za cíl prohloubit obchodní vztahy mezi těmito zeměmi.

zobrazit po