přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
9.6.2023

Dopady omezení prodeje potravin s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru v Británii

V říjnu 2022 britská vláda zavedla omezení prodeje potravin s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru v supermarketech a samoobsluhách.


9.6.2023

Díky produkci Brazílie čelí japonský vývoz hovězího masa do USA poklesu a zavedení vyšších dovozních cel

Vývoz japonského hovězího masa v loňském roce poklesl kvůli americkým celním kvótám. Klesající trend je patrný i v letošním roce. Vývoz hovězího masa se v roce 2022 snížil o 4 % na 52 miliard jenů (372 milionů dolarů), což byl první pokles za poslední dva roky.


9.6.2023

Plán Libanonu na zdvojnásobení plochy pro pěstování pšenice

Podle ministra zemědělství Abbas Al Hajj Hassana Libanon intenzivně připravuje rozšíření obdělávané plochy na celkových 700 000 hektarů s cílem zahájit plán na pěstování tzv. měkké pšenice, vhodné pro výrobu arabského chleba, pro kterou Libanon stále pšenici dováží.


9.6.2023

Plánovaná omezení potravinářského veletrhu Gulfood pro rok 2024

Omezení pro dnes již největší potravinářský veletrh na světě přijít muselo. Neustálé zvětšování plochy, návštěvníků, vystavovatelů a doprovodného programu, našlo v letošním ročníku Gulfood 2023 svůj limit.


9.6.2023

Nejvyšší soud Spojených států potvrdil platnost kalifornského zákona, který zakazuje prodej výrobků z vepřového masa v případě užití klecového ustájení prasnic

Zákon známý jako Návrh 12 byl v Kalifornii přijat již v roce 2018. Farmáře nejen v USA nyní čeká plná implementace a od roku 2024 také povinnost certifikace.


7.6.2023

Nabídka účasti na B2B setkání a prezentaci pivovarů z ČR v Londýně „Czech Beer Day 2023“

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a agenturou CzechTrade nabízí účast na B2B setkání a prezentaci pivovarů a vývozců piva z ČR pro britský trh, která se uskuteční v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie v Londýně.


2.6.2023

Pozvánka na B2B jednání se zástupci významných zemědělských společnosti z Myanmaru/Barmy (Ministerstvo zemědělství, Praha, 12. 6. 2023)

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Rangúnu organizuje B2B jednání s partnery z Myanmaru v rámci návštěvy zástupců myanmarských producentů zeleniny, ovoce, koření, květin a dalších plodin se zvláštním zřetelem na ekologické zemědělství a biopotraviny.


2.6.2023

Důsledky překážek obchodu s potravinami po brexitu ve Velké Británii

Zpráva London School of Economics (LSE) uvádí, že překážky obchodu s potravinami v důsledku brexitu stály britské domácnosti zhruba 193 miliard Kč.


2.6.2023

Vietnamské podniky volají po vládní pomoci uprostřed ekonomických problémů

Podle Generálního statistického úřadu pozastavilo během prvních pěti měsíců letošního roku činnost více než 88 000 podniků. Podle dubnového průzkumu vládního Výboru pro rozvoj soukromého sektoru plánuje více než 80 % podniků do konce roku 2023 utlumit nebo ukončit činnost.


2.6.2023

Chov ryb v Kazachstánu na vzestupu

Již pátý rok po sobě zaznamenal Kazachstán růst v komerčním chovu ryb. Zatím však nelze konkurovat výlovům z přírodních nádrží.

zobrazit po