přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
20.1.2023

Ministerstvo zemědělství ČR a Generální konzulát ČR v Torontu zvou české firmy z potravinářského sektoru k účasti na veletrhu SIAL Kanada, který se uskuteční ve dnech 9. – 11. května 2023 v Enercare Centre v Torontu

Veletrhu SIAL v Kanadě se mohou české firmy již sedmým rokem účastnit formou společného stánku podpořeného v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie ze strany Ministerstva zemědělství ČR.


30.1.2023

Matchmakingové fórum v rámci pivní konference CBC v Nashville, Tennessee

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Zastupitelským úřadem ČR ve Washingtonu zve české firmy ze sektoru pivovarnictví, pivovarnických vstupů a technologií k účasti na matchmakingovém fóru „Brewing like Czechs do“ v rámci Craft Brewers Conference v Nashvillu v Tennessee. Fórum se uskuteční na okraj konference v úterý 9. května 2023 od 14:00 do 16:30 hod v prostorách Music City Center.


27.1.2023

Britští zemědělci se mají zapojit do rozsáhlé konzultace k situaci v UK po brexitu

Pod vedením Komise pro obchod a podnikání Spojeného království byla zahájena první odborná konzultace s cílem nalézt a řešit největší problémy, kterým po brexitu čelí všechna odvětví britské ekonomiky včetně zemědělství.


27.1.2023

Vietnam se zařadil mezi celosvětově největší dovozce jablek

Mnohé asi překvapí, že tropická a úrodná země, jakou je Vietnam, se již v roce 2020 stala jedním z největších světových importérů jablek. Po jablkách jsou nejvíce dováženým ovocem hrozny (během r. 2022 za téměř 200 mil. USD se 78% meziročním růstem).


27.1.2023

Kazašské ministerstvo zemědělství má letos ambiciózní plán na podporu zemědělství a potravinářství

O tom, jak by se měl rozvíjet zemědělsko-průmyslový komplex Kazachstánu v tomto a v příštím roce informoval ministr zemědělství Kazachstánu dne 23. ledna 2023 na rozšířeném zasedání rady ministerstva zemědělství.


27.1.2023

Japonsko bude dotovat výrobu hnojiv

Japonsko chce zvýšit domácí produkci hnojiv, aby posílilo ekonomickou bezpečnost v situaci, kdy ceny hnojiv ve světě rostou v důsledku války na Ukrajině.


27.1.2023

Libanon má zatím dostatek pšenice i mouky

Pekárny v celém Libanonu vyhlásily v tomto týdnu stávkovou pohotovost. Důvodem je finanční situace.


27.1.2023

Import potravin do regionu Blízkého východu během posledních let raketově roste

Od první poloviny 2022 se do Spojených arabských emirátů importuje více jak 41 000 tun potravin denně. Za nárůstem stojí kromě rostoucí populace také složení místních obyvatel. To tvoří z více jak 80 % zahraniční přistěhovalci, kteří chtějí kvalitní importované potraviny ze svých domovin.


27.1.2023

Nová pravidla pro označování organických produktů v USA

USDA novými pravidly posílilo opatření pro kontrolu a vymáhání podmínek pro ekologické zemědělství a organické produkty. Aktualizovaná pravidla Národního programu ekologického zemědělství (NOP) byla 19. ledna zveřejněna ve federálním registru a od března 2024 budou uplatňována pro domácí i importované organické produkty.


27.1.2023

Srbsko hledá cestu, jak udržet a zvýšit produkci mléka

Srbsko se v posledním roce potýká s výrazným nárůstem cen zemědělské produkce. Podle Republikového statistického úřadu vzrostly ceny zemědělských výrobků v listopadu 2022 meziročně průměrně o 33,6 %.

zobrazit po