přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
2.9.2022

Zrušení omezení vývozu obilí z Kazachstánu a zavedení omezení vývozu zvířat

Na jednání Mezirezortní komise pro zahraniční obchodní politiku bylo dne 31. srpna 2022 rozhodnuto o zrušení omezení vývozu obilí a mouky.


2.9.2022

Levandulová ekoturistika jako nová aktivita vesnic na jihu Libanonu

Libanon se snaží s pomocí nově vznikajících ekoturistických společností odlákat turisty z hlavního města Bejrútu do méně navštěvovaných oblastí jižního Libanonu s cílem podpořit místní ekonomiku.


2.9.2022

Abú Dhabí spouští kampaň podporující zdravé stravování

Jde o pokračování trendu, který v SAE započalo několik řetězců a díky této strategii se staly velmi populárními a vyhledávanými místy především pro západní expaty. Matar AL Nuhaimi, ředitelka ADPHC, považuje kampaň za základní kámen a způsob, jak změnit smýšlení spotřebitele.


2.9.2022

Nevyhnutelná změna farmaření na západě USA kvůli suchu

Těžko si lze představit Las Vegas bez světel nebo arizonský Phoenix bez klimatizace. O to horší je představa zemědělské produkce na jihozápadě USA bez vody z řeky Colorado.


2.9.2022

Bosna a Hercegovina podepsala se Světovou bankou dohodu o půjčce na zvýšení konkurenceschopnosti zemědělství

Podle portálu „e Kapija“ došlo v těchto dnech v Bosně a Hercegovině k podpisu dvou dohod mezi Světovou bankou a Vládou Bosny a Hercegoviny o půjčce Světové banky na zlepšení zdravotního systému a zvýšení konkurenceschopnosti zemědělství.


2.9.2022

Pokračuje sucho v Číně

V úterý 30. srpna označilo čínské ministerstvo vodních zdrojů situaci se suchem v povodí Dlouhé řeky za vážnou. Některé oblasti se již dočkaly úlevy v podobě deště a oblasti při horním toku řeky by měly dle předpovědi během září zaznamenat nadprůměrné srážky.


1.9.2022

Prodej českého chřestu za rok vzrostl o 8 %, ministr Nekula ohodnotil nejúspěšnější prodejce

Tisková zpráva – Při příležitosti oslav konce sklizně dnes ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v Národním zemědělském muzeu ocenil nejlepší prodejce chřestu. Díky prodeji chřestu v obchodních řetězcích se zvýšil zájem obyvatel o tuto lahůdkovou zeleninu, které se někdy říká královská.


1.9.2022

Nabídka účasti českým exportérům na Czech National Beer Day v Torontu a veletrhu Ontario Craft Brewers Conference & Suppliers Marketplace – Toronto a Niagara Falls, 23. – 26. října 2022

Generální konzulát České republiky v Torontu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR nabízí českým firmám ze sektoru pivovarnictví účast na českém národním dnu piva v Torontu a následném veletrhu k problematice řemeslných pivovarů v Niagara Falls.


30.8.2022

Výsledky agrárního zahraničního obchodu ČR v 1. pololetí roku 2022

Český statistický úřad zveřejnil 8. srpna první předběžná data o zahraničním obchodě za 1. pololetí roku 2022.


30.8.2022

Pozvánka k prezentaci českých firem v Keni zaměřené na zemědělskou techniku, živočišnou výrobu, výživu a krmiva a chytré zemědělství – 10. – 14. říjen 2022

Akce připravovaná ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Nairobi proběhne formou semináře, v rámci něhož budou české firmy prezentovat keňským distributorům přednosti českých produktů a technologií ve jmenovaných sektorech.

zobrazit po