přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
29.4.2022

Elon Musk sonduje možnost investice do minerální vody v Srbsku

V Srbsku v těchto dnech tiskem proběhla informace, že společnost Tesla Motors, kterou vlastní Elon Musk, se obrátila na srbskou společnost Minaqua s nabídkou na spolupráci. Minaqua sídlí v Novém Sadu a stáčí a prodává stejnojmennou minerální vodu s vysokým obsahem přírodního jódu.


29.4.2022

Internetový obchod společnosti Ocado zařadil do své nabídky v UK první víno dodávané v papírové lahvi

Do internetového obchodu společnosti Ocado v UK bylo zařazeno víno britského prodejce When in Rome, které je jako první dodáváno v papírové lahvi. Prodejce vín When in Rome sídlí ve Stroudu (jižní Anglie) a specializuje se na prodej řemeslně vyráběných vín.


29.4.2022

Peking se připravuje na možný lockdown

Zatímco nadále pokračuje lockdown Šanghaje, kde stále není covid-19 pod kontrolou, rostoucí počet případů covid-19 v hlavním městě Pekingu je důvodem znepokojení pro místní obyvatelstvo, které se obává, že je stihne podobný osud.


Datum konání: 28.4.2022  15:00 – 20:00

Nabídka účasti na B2B jednání a prezentaci českých a moravských vín v Londýně

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí a agenturou CzechTrade nabízí českým a moravským vinařstvím účast na B2B jednání a prezentaci vín pro britský trh, která se…


27.4.2022

Evropská komise zaslala Ministerstvu zemědělství připomínky ke Strategickému plánu

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) obdrželo od Evropské komise (EK) dlouho očekávané připomínky (tzv. Observations letter) ke Strategickému plánu společné zemědělské politiky (SZP), který Česká republika předložila 28. ledna 2022. EK ke Strategickému plánu připojila 33 klíčových připomínek a zhruba 300 technických detailních komentářů. Už příští pondělí 2. května o nich zahájí zástupci MZe úvodní jednání se zástupci EK.


Datum konání: 27.4.2022  14:00 – 18:00

Den se zemědělským diplomatem v USA Ing. Petrem Ježkem

ZVEME VÁS NA ONLINE SETKÁNÍ (á 20 min) ve středu 27. dubna 2022 od 14 do 18 hod. SEČ. Zemědělský diplomat, Ing. Petr Ježek, je připraven s Vámi prodiskutovat…


26.4.2022

Ministři Nekula a Hubáčková: Přípravu na suchá léta nepodceňujeme. Miliardy z resortů míří zejména na adaptaci české krajiny a dostupnost pitné vody

Tisková zpráva – Po dvou letech zažíváme suché jaro. S výjimkou Šumavy zasáhlo zejména jižní Čechy, střední Polabí, Hanou a Poohří. Podle webu Intersucho sice nemá nastat období beze srážek, ale deště nemá být zdaleka tolik, aby současné sucho ustoupilo. Extrémnímu suchu Česko čelilo v letech 2014 až 2020. Řešení problému dopadů sucha a nedostatku vody následkem změny klimatu se od roku 2015 věnuje Meziresortní komise Voda-Sucho, která byla založena dohodou ministra zemědělství a ministra životního prostředí.


25.4.2022

Ministr zemědělství: Přesun Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu uspoří až čtvrtinu nákladů za nájem

Tisková zpráva – Roční provozní úsporu až 3,5 milionu korun by mohlo přinést přesunutí sídla Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) do Brna. Vyplývá to z analýzy, jejíž zpracování zadal ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).


22.4.2022

Zelená zpráva 2020 PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 4 MB)

Zpráva o stavu zemědělství ČR za rok 2020.


22.4.2022

Nabídka účasti českých exportérů na veletrhu ILDEX Vietnam 2022 (Ho Či Minovo Město/Saigon, 3. – 5. srpna 2022)

Velvyslanectví České republiky v Hanoji ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR nabízí českým firmám ze sektoru zemědělství a potravinářství podporu účasti na největším zemědělském veletrhu v regionu Jihovýchodní Asie ILDEX Vietnam 2022, který se uskuteční ve dnech 3. – 5. srpna 2022.

zobrazit po