přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
3.8.2022

Incomingová mise chovatelů a dovozců skotu ze zemí západního Balkánu na mezinárodní zemědělský veletrh Země živitelka

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Bělehradě organizuje ve dnech 25. – 26. 8. 2022 incomingovou misi chovatelů a dovozců skotu ze zemi západního Balkánu do České republiky na veletrh Země živitelka.


3.8.2022

České firmy se úspěšně prezentovaly na veletrhu BIOFACH 2022

Letošní ročník BIOFACHU, největší mezinárodní výstavy v oblasti biopotravin a bioproduktů, se uskutečnil ve dnech 26. – 29. 7. 2022. Veletrh se uskutečnil na norimberském výstavišti opět za fyzické přítomnosti vystavovatelů a umožnil tak opět obchodní jednání, osobní setkání a prezentaci produktů, trendů a inovací z oblasti ekologického zemědělství a bioprodukce. Souběžně probíhal též veletrh Vivaness (veletrh přírodní kosmetiky).


29.7.2022

Publikace OECD – Investice do integrity dodavatelských řetězců doma i mimo EU

V červenci 2022 probíhala v OECD veřejná konzultace k řešení odpovědnosti v problematice odlesňování, ke které bude v roce 2023 vydán manuál.


29.7.2022

Dvě třetiny zákazníků ve Velké Británii omezují výdaje za potraviny

Podle nových údajů dvě třetiny britských zákazníků omezují své měsíční výdaje na potraviny, protože inflace se vyšplhala na nejvyšší úroveň za posledních 40 let.


29.7.2022

Řetězec s potravinami Bach Hoa Xanh uzavřel více než 300 prodejen

Bach Hoa Xanh uzavřel více než 300 svých obchodů, údajně aby se připravil na celostátní expanzi v příštím roce. Webové stránky tohoto maloobchodního řetězce uvádí, že nyní existuje 1 824 prodejen oproti 2 140 prodejen v dubnu.


29.7.2022

Libanon plánuje postavit dvě nová obilná sila, aby mohl lépe zvládat krize potravinové bezpečnosti

Bylo již oznámeno, že několik zemí a mezinárodních organizací vyjádřilo zájem o financování a podání nabídek na výstavbu nových sil, která budou stát celkem 100 milionů amerických dolarů. Vážný zájem je z Německa, USA, Francie a ze Spojených arabských emirátů.


29.7.2022

Hranolky jsou v Japonsku nedostatkovým zbožím

Více než šest měsíců trvající nedostatek amerických hranolků přiměl japonské restaurace, aby hledaly náhradu v Číně. Mnohé restaurace nyní dokonce vyřazují tuto položku z jídelníčku.


29.7.2022

Strategie pro zalesňování v USA

Ve smutné koincidenci s aktuálně probíhajícím lesním požárem v Českém Švýcarsku představil tento týden v pondělí americký ministr zemědělství Tom Vilsack strategii administrativy prezidenta Bidena na obnovu lesů v USA. Jde o nástin řešení dlouhodobého problému s obnovou porostů po přírodních katastrofách – primárně požárech.


29.7.2022

Otevření největší vertikální farmy na světě v SAE

Co ještě před pár lety bylo pouhé sci-fi v televizních obrazovkách, je nyní skutečností v mnoha světových metropolích. Aquaponické a hydroponické projekty rostou doslova jako houby po dešti.


29.7.2022

Srbsko 21. července zrušilo omezení vývozu obilovin

Na svém jednání dne 21. 7. 2022 srbská vláda zcela zrušila omezení vývozu obilovin, které zavedla dne 10. března 2022 v souvislosti s krizi na trhu zemědělských plodin a potravin.

zobrazit po