přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
2.6.2023

Pozvánka na B2B jednání se zástupci významných zemědělských společnosti z Myanmaru/Barmy (Ministerstvo zemědělství, Praha, 12. 6. 2023)

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Rangúnu organizuje B2B jednání s partnery z Myanmaru v rámci návštěvy zástupců myanmarských producentů zeleniny, ovoce, koření, květin a dalších plodin se zvláštním zřetelem na ekologické zemědělství a biopotraviny.


2.6.2023

Důsledky překážek obchodu s potravinami po brexitu ve Velké Británii

Zpráva London School of Economics (LSE) uvádí, že překážky obchodu s potravinami v důsledku brexitu stály britské domácnosti zhruba 193 miliard Kč.


2.6.2023

Vietnamské podniky volají po vládní pomoci uprostřed ekonomických problémů

Podle Generálního statistického úřadu pozastavilo během prvních pěti měsíců letošního roku činnost více než 88 000 podniků. Podle dubnového průzkumu vládního Výboru pro rozvoj soukromého sektoru plánuje více než 80 % podniků do konce roku 2023 utlumit nebo ukončit činnost.


2.6.2023

Chov ryb v Kazachstánu na vzestupu

Již pátý rok po sobě zaznamenal Kazachstán růst v komerčním chovu ryb. Zatím však nelze konkurovat výlovům z přírodních nádrží.


2.6.2023

Nové výzkumné centrum vesmírného zemědělství v Japonsku

Univerzita v Čibě zahájila činnost Výzkumného centra pro vesmírné zemědělství a zahradnictví. Připravuje se tak na novou éru, kdy budou lidé dlouhodobě pobývat na Měsíci.


2.6.2023

Finanční pomoc Světové banky Libanonu ve výši 300 milionů USD

Světová banka pošle v měsíci červnu 2023 částku 300 milionů dolarů do Libanonu, zemi, která prožívá jednu z nejhorších ekonomických a finančních krizí v historii.


2.6.2023

Rekordní ceny jatečného skotu v Severní Americe mají dále růst

Nízké stavy dobytka a rekordní velkoobchodní ceny hovězího masa v prvních třech měsících roku 2023 podpořily silnější než očekávaný sezónní nárůst cen jatečného skotu.


2.6.2023

Srbsko je významný dodavatel slunečnicového oleje do zemí EU

Jak uvedl portál „e-Kapija“ Srbsko se během prvního kvartálu tohoto roku stalo třetím nejdůležitějším dodavatelem slunečnicového oleje do Evropské unie.


2.6.2023

Významné změny u registrací pro vývoz potravin a zemědělských produktů do Číny

Nové GAIN reporty amerického Ministerstva zemědělství se věnují změnám v implementaci vyhlášky Generální správy cel Čínské lidové republiky (GACC) o povinné registraci zahraničních producentů potravin pro vývoz do Číny (známé zkráceně jako vyhláška č. 248).


1.6.2023

Pozvánka k účasti v podnikatelské misi eurokomisaře Wojciechowskeho do Indie

Eurokomisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski zve v rámci diplomatické kampaně na podporu exportu zástupce zemědělsko-potravinářských firem z EU k účasti na misi do Indie, která se uskuteční ve dnech 6. až 12. prosince 2023 v návaznosti na veletrh SIAL India.

zobrazit po