přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
3.12.2021

Američtí výrobci nápojů se potýkají s nedostatkem obalových materiálů

Nejen pivovary, ale i výrobci lihovin a vinaři se potýkají s nedostatkem skleněných lahví. Důvodem jsou problémy v mezinárodní přepravě, nedostatek pracovních sil i vyšší náklady na suroviny. Přestože mají větší výrobci uzavřeny víceleté smlouvy, dodavatelé nestíhají lahve dopravit. Navíc většina skleněných lahví používaných v USA je z dovozu.


26.11.2021

Japonští farmáři čelí zdražování vstupů

Japonští farmáři jsou tuto zimu vystaveni hrozivým problémům. Vzrůstající ceny ropy způsobují zdražování veškerých vstupů vyrobených z této suroviny. Stejně jako ceny hnojiv a krmiva.


26.11.2021

Mezinárodní veletrh VIV MEA v SAE po ročním odložení zářil

Ve dnech od 23. do 25. listopadu 2021 proběhl v Abú Dhabí další ročník známého veletrhu VIV, který se specializuje především na farmaření a živočišnou výrobu.


26.11.2021

Společnost Coca-Cola posiluje svoji pozici v oblasti minerálních vod na Balkáně

Jak oznámil portál „e-Kapija“, společnost Allied Beverages Adriatic (ABA), kterou prostřednictvím americké společnosti Barlan Inc. kontroluje The Coca-Cola Company, plánuje převzít srbskou firmu Andelković z Bělehradu, která vlastní stáčírnu minerálních vod v Neresinci u Kučeva (východní část Srbska).


26.11.2021

I přes růst cen vstupů chce Čína udržet stabilní ceny potravin

Ačkoli v Číně v nedávné době došlo vlivem nepříznivých klimatických jevů k několikanásobnému zvýšení cen zeleniny, čínské úřady prohlásily, že jsou schopny udržet ceny potravin a zboží denní potřeby v rozumných mezích.


26.11.2021

Meziroční nárůst prodejů zemědělské techniky v USA

Americké Sdružení výrobců techniky (AEM) nedávno publikovalo meziroční srovnání prodejů zemědělských traktorů a kombajnů. Tyto prodeje nadále rostou, a to i nad relativně vysoké tempo stanovené v minulém roce.


26.11.2021

Ministerstvo zemědělství bude průběžně zvyšovat příspěvky na péči a výsadbu nových lesů po kůrovcové kalamitě podle nově schváleného nařízení vlády

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) podpoří péči, obnovu a výsadbu podle novely nařízení vlády o stanovení závazných pravidel poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích. Zatímco letos poskytne na těchto příspěvcích 1,7 miliardy korun, v příštím roce to bude již 3,3 miliardy a v roce 2023 se příspěvek zvýší na 4,6 miliardy. Zvýší se sazby za sazenice a připraveny jsou i nové typy příspěvků, například na přípravu půdy pro sázení. Změnu pravidel včera schválila vláda.


26.11.2021

Označování v oběhovém hospodářství a hodnocení FTA – nové publikace OECD

V listopadu vydalo OECD publikaci o významu označování a informačních schémat v cirkulární ekonomice, ve stejném měsíci byl OECD publikován také dokument zabývající se dopadem dohod o volném obchodu (FTA) na udržitelnost.


26.11.2021

Potraviny ve Vietnamu čeká zdražování

Vstupní náklady na výrobu potravin vzrostly v poslední době v průměru o 20 až 30 %, ale kupní síla je ve Vietnamu po uvolnění pandemických restrikcí oslabená, což zatím omezuje prostor pro zvyšování jejich cen.


26.11.2021

Novelizace nařízení pro poskytování dotací do modernizace zemědělských technologií v Kazachstánu

16. listopadu 2021 podepsal ministr zemědělství Kazachstánu Yerbol Karashukeyev novelizaci k nařízení ze dne 23. července 2018 „O schválení pravidel pro poskytování dotací na úhradu části nákladů vynaložených subjektem v agro-průmyslového komplexu a o investicích “.

zobrazit po