Pozvánka na veřejný seminář: Světový den výživy 2023 si experti připomenou diskuzí o přínosech konzumace živočišných a rostlinných potravin

Datum akce: 17. 10. 2023 9:30 - 12:30
Místo konání:
Ministerstvo zemědělství, Těšnov 65/17, Praha 1
Kategorie akce: Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)

K příležitosti Světového dne výživy, který si Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) každoročně připomíná 16. října, se pod záštitou Ministerstva zemědělství a Společnosti pro výživu bude konat 17. října 2023 v budově Ministerstva zemědělství seminář o konzumaci živočišných a rostlinných potravin v kontextu lidského zdraví, výživy a dopadů na životní prostředí.

Na semináři vystoupí panel expertů, kteří se zaměří na téma zdravé výživy a udržitelného zemědělství v kontextu konzumace živočišných a rostlinných produktů. Proběhne diskuze ohledně výhod a možných rizik spojených s konzumací živočišných produktů z hlediska lidského zdraví, výživy a environmentální udržitelnosti.

Každoroční oslava Světového dne výživy je důležitá pro zviditelnění a připomenutí problému potravinového zabezpečení a zdravé výživy ve světě a měla by motivovat k výměně informací a novým kontaktům mezi odborníky, ale také ke zvýšení povědomí mezi laickou veřejností o aktuálních výživových tématech. Kromě toho tento den připomíná již 78. výročí založení FAO – mezinárodní organizace pro zemědělství a výživu, jejíž význam roste s rostoucím důrazem na zajištění světového potravinového zabezpečení.

Více podrobností, registraci a program webináře naleznete na webových stránkách Ministerstva zemědělství a Společnosti pro výživu. Účast na semináři je zdarma, předchozí registrace je nutná (do 13.10.2023).

Přílohy

Pozvánka

Stáhnout (pdf, 6 MB)

Program

Stáhnout (pdf, 122 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.