Uskutečnil se webinář „Zajištění zahraničních pracovníků v zemědělství, potravinářství a lesnictví – příprava na rok 2021“

16. 12. 2020

Dne 14. prosince 2020 zorganizovalo Ministerstvo zemědělství webinář „Zajištění zahraničních pracovníků v zemědělství, potravinářství a lesnictví – příprava na rok 2021“, na kterém byli podnikatelé z oblasti zemědělství, lesnictví a potravinářství seznámeni s kompletním přehledem pracovních víz, které lze využít při zaměstnávání zahraničních pracovníků.

Ze strany gestorů jednotlivých programů (Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo vnitra) byly sděleny základní podmínky a náležitosti příslušných procesů podání žádostí.

Vedle toho bylo v rámci semináře zdůrazněno, že z hlediska zajištění pracovníků pro příští pěstitelskou sezónu je klíčové zažádat si o zahraniční pracovníky včas a žádosti předkládat garantům se všemi potřebnými náležitostmi.

Rovněž bylo doporučeno využívat spíše přímé zaměstnávání jednotlivými firmami, které může v případě např. zhoršení epidemiologické situace apod. zajistit snadnější proces vyřízení jednotlivých žádostí.

Jednotlivé prezentace naleznete níže.

Videozáznam z webináře je k dispozici zde.

Přílohy

Jan Petr Roman (MZe) - Mimořádné pracovní vízum

Stáhnout (pdf, 248 kB)

Lukáš Prokeš (MPO) - Program kvalifikovany zaměstnanec

Stáhnout (pdf, 821 kB)

Jiří Kvasnička (MZV) - Činnost zastupitelských úřadů a postup při podávání žádostí a vydávání víz

Stáhnout (pdf, 764 kB)

Barbora Jiskrová (MPSV) - Kroky spojené s pracovním povolením pracovníků ze zahraničí

Stáhnout (pdf, 550 kB)

Ondřej Brychta (MV) - Aspekty zaměstnávání cizinců z pohledu MV

Stáhnout (pdf, 536 kB)

Program webináře

Stáhnout (doc, 18 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.