Seminář „Jak získat zahraniční pracovníky do českého zemědělství, potravinářství a lesnictví“

30. 8. 2021

V rámci 47. ročníku výstavy Země živitelka uspořádalo Ministerstvo zemědělství dne 27. srpna 2021 seminář zaměřený na možnosti, které mají čeští podnikatelé v zemědělství, potravinářství a lesnictví k dispozici při zaměstnávání pracovníků z ciziny.

Ministerstvo zemědělství uspořádalo seminář v návaznosti na chronický nedostatek pracovních sil v zemědělství, potravinářství a lesnictví, pro které se stále nedaří zajistit pracovníky na tuzemském pracovním trhu.

První vystoupení dalo přítomným firmám přehled všech existujících možností zaměstnávání zahraničních pracovníků ve výše uvedených sektorech hospodářství s důrazem na dlouhodobé pobytové tituly, které jednak přispívají k větší personální stabilizaci firem a jsou podporovány vládou.

Ve druhém vystoupení se zaměřil představitel garanta programů řízené ekonomické migrace, prostřednictvím kterého je podáváno nejvíce žádostí (AK ČR), na detailní postupy jak v rámci těchto programů (Mimořádné pracovní vízum, Kvalifikovaný zaměstnanec) při podávání žádostí o zahraničního pracovníka postupovat.

V rámci diskuze zástupci Ministerstva zemědělství a Agrární komory reagovali na konkrétní dotazy účastníků semináře.

Prezentace z uskutečněné akce jsou k dispozici ke stažení níže.


 

Přílohy

Možnosti zaměstnávání zahraničních pracovníků (MZe)

Stáhnout (pdf, 3 MB)

Zaměstnávání zahraničních pracovníků - role garanta (AK ČR)

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.