Spolupracovník pro zemědělství MZe ČR ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska

26. 1. 2023

Od ledna 2022 působí při české ambasádě v UK Paul Wilkins, spolupracovník MZe ČR pro zemědělství, a jeho činnost pokračuje i v roce 2023. Jeho hlavním úkolem je podpora a rozvoj agro-potravinářského exportu České republiky. Do podporovaných sektorů patří také oblast zemědělských technologií a zařízení a potravinářské technologie.

Paul Wilkins pochází ze Spojeného království, kde trvale žije. Jeho rodným a jednacím jazykem je angličtina. Paul pracoval v potravinářském sektoru (rychloobrátkové spotřební zboží) jako ředitel nadnárodní společnosti v oblasti rozvoje obchodní strategie a identifikace obchodních příležitostí.

MZe nabízí českým firmám prostřednictvím spolupracovníka MZe ČR v UK asistenci mimo jiné s:

  • analýzou trhu a vyhledáváním relevantních obchodních kontaktů a distribučních kanálů v UK;

  • účastí na akcích a kampaních na podporu exportu produktů zemědělského a potravinářského sektoru ČR;

  • zajišťováním základních informací souvisejících s exportem do UK i v souvislosti s brexitem;

  • obchodním vyjednáváním s klíčovými klienty a partnery v UK.

Firmy i fyzické osoby z ČR, které mají zájem o obchodování s UK v oblasti zemědělství a potravinářství, případně agro-potravinářských technologií, se mohou obracet na spolupracovníka MZe ČR v UK na některém z níže uvedených kontaktů. Zároveň jsou průběžně připravovány webináře a další akce na podporu agrárního exportu z ČR do UK.

Paul WILKINS
tel.: +44 749 533 9811 (pro hovory z UK: 0749 533 9811), e-mailuktrade@mze.cz, komunikace v angličtině.

Video s představením Paula Wilkinse (v angličtině) můžete zhlédnout na Youtube kanále Ministerstva zemědělství.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.