Další odložení nových dovozních kontrol pro produkty živočišného a rostlinného původu při dovozu do Velké Británie z EU/ČR

29. 4. 2022

Britská vláda prostřednictvím dopisu hlavní veterinární úřednice UK Christine Middlemiss oznámila Evropské komisi další odložení nových kontrol pro produkty živočišného a rostlinného původu při dovozu do Velké Británie z EU/ČR.

V dopise (viz příloha níže) z 28. 4. 2022 zaslaném Evropské komisi Christine Middlemiss sdělila, že dojde k dalšímu odložení termínů zavedení nových dovozních kontrol, které bylo původně plánovány na 1. červenec, 1. září a 1. listopad 2022 (viz článek "Další posun zavedení zpřísněných hraničních kontrol...").

Hlavní veterinární úřednice UK sdělila Evropské komisi, že firmy v EU mohou zastavit přípravy spojené se zavedením nových dovozních kontrol. Nové kontroly bude britská vláda směřovat na konec roku 2023, tedy začátek roku 2024. Kontroly, které již v současnosti probíhají, zůstávají v platnosti.

Dále se v dopise konstatuje, že výše uvedené změny budou promítnuty do oficiálních materiálů britské vlády. Konkrétně má britská vláda na podzim 2022 zveřejnit Target Operating Model, který stanoví pravidla pro všechny produkty dovážené do UK.

 

Zpracoval odbor zahraničně obchodní spolupráce, 29. dubna 2022.
Kontakt: 
roman.blinka@mze.cz, tel. 221 812 758.

Přílohy

Dopis UK Chief Veterinary Officer - odložení kontrol

Stáhnout (pdf, 122 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.