Proexportní okénko

Nižší úroda jalovcových bobulí v Srbsku

15. 9. 2023
Srbsko, stejně jako některé další země západního Balkánu, je přírodním zdrojem mnoha léčivých rostlin, které se používají jak ve farmaceutickém, tak i v potravinářském průmyslu.

V Dubaji proběhl čtvrtý ročník Global Vertical Farming Show

15. 9. 2023
Dvoudenní akce zaměřená na agro-technologie a vertikální farmaření přilákala hlavní mezinárodní hráče v moderním přístupu k zemědělství, alespoň co se týče zmíněných sponzorů a partnerů této výstavní konference. Nicméně z pohledu návštěvníka byla účast jak vystavujících, tak návštěvníků poměrně překvapivě nízká.

Japonská vláda sníží cenu pšenice pro zpracování o desetinu

15. 9. 2023
Japonsko od října sníží cenu, za kterou prodává dovozenou pšenici domácím mlýnům na zpracování mouky, uvedlo ministerstvo zemědělství toto úterý. Ceny se sníží v průměru o 11,1 %.

Veletrh AgroViet 2023 v Hanoji představuje zemědělské produkty

15. 9. 2023
23. mezinárodní zemědělská výstava AgroViet 2023 byla zahájena 14. září v Hanoji. Čtyřdenní akce se účastní více než 100 domácích a mezinárodních vystavovatelů. Mezinárodní stánky jsou zejména z Číny, Ruské federace, Jižní Koreje a Austrálie. Domácí vystavovatelé jsou ze 45 různých provincií.

Snaha omezit nezdravé potraviny ve Velké Británii sebou nese i zvýšené náklady

15. 9. 2023
Britská vláda již v říjnu 2022 zavedla omezení prodeje potravin s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru v supermarketech a samoobsluhách.Tento krok byl motivován snahou nasměrovat nakupující ke zdravějším alternativám a snížit výskyt obezity v Anglii.

Čína je nejrychleji rostoucí destinací zemědělských produktů z Austrálie

15. 9. 2023
Ze zprávy australské Rural Bank vyplývá, že Čína představuje již druhý rok v řadě nejrychleji rostoucí trh pro australské agrární exporty z hlediska jejich dolarové hodnoty.

V Srbsku se očekává růst cen kuřecího masa

8. 9. 2023
Ve dnech 6. – 8. 9. 2023 proběhlo v Arandelovci (centrální Srbsko) setkání drůbežářů ze zemí západního Balkánu. Předseda srbského Sdružení drůbežářů Rade Škorić zde uvedl, že v příštích měsících očekává v Srbsku růst cen drůbežího masa.

Spojené arabské emiráty se probouzejí po letní pauze novými akcemi

8. 9. 2023
Ve Spojených arabských emirátech pomalu končí léto, což stále není znát dle teploměru, ale dle naplněného kalendáře a plánovaných veletrhů a konferencí ano.

Japonský ministr rybolovu lituje svých slov ohledně "kontaminované" vody z Fukušimy

8. 9. 2023
Japonský ministr zemědělství, lesnictví a rybolovu se omluvil za to, že nazval ošetřenou radioaktivní odpadní vodu, která je vypouštěna z havarované jaderné elektrárny Fukušima, "kontaminovanou". Opoziční blok ministra vyzývá, aby odstoupil.

Boj s nedostatkem vody v Kazachstánu

8. 9. 2023
Vzhledem k populačnímu a hospodářskému růstu může nedostatek vody v Kazachstánu do roku 2040 dosáhnout deficitu 12–15 miliard metrů krychlových vody. Tato otázka (zejména v souvislosti se změnou klimatu) vyžaduje proto ze strany státu zvláštní pozornost.
1 2 3 ... 144

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.