Proexportní okénko

Náhrada včel v Japonsku

7. 5. 2021
Stále více japonských pěstitelů ovoce a zeleniny používá k opylování květů svých rostlin namísto včel mouchy. Důvodem je významný úbytek včel, ať už z důvodu zvyšující se nemocnosti včel, používání chemických hnojiv a pesticidů, nebo stárnutí včelařů. A mouchy, ač jsou vnímány jako otravný hmyz, se ukázaly jako dobří opylovači.

Kroky k řešení libanonské hospodářské krize

7. 5. 2021
Vzhledem k tomu, že se hospodářská krize v Libanonu stále zhoršuje, libanonští představitelé intenzivně hledají formy pro ekonomické reformy a znovu nastartování místní ekonomiky.

Rusko dočasně zakázalo export pohanky

7. 5. 2021
Ruská vláda zařadila pohanku mezi „životně důležité“ potraviny pro vnitřní trh země a zakázala její export v období od 5. června do 31. srpna. Export pohanky bude možný pouze s cílem humanitární pomoci, zabezpečení zásob na ruských vojenských základnách nebo pro ruské organizace na Bajkonuru a Špicberkách.

Dubaj spouští první fázi „Údolí potravinových technologií“

7. 5. 2021
Není to tak dávno, co jsem psal o plánu emirátské vlády vytvořit z Abú Dhabí centrum pro agrotechnologie a zemědělský výzkum. To, že to myslí vážně, potvrdily rychle rozjeté projekty a obrovské investice do moderních zemědělských podniků.

Plán zvýšení dosledovatelnosti u vybraných surovin a potravin v USA do r. 2024

7. 5. 2021
FDA – Americký úřad pro potraviny a léčiva před několika měsíci vydal svůj legislativní záměr pro úpravu dosledovatelnosti u vybraných surovin a potravin. Jde o jeden z posledních legislativních aktů v rámci revize amerického potravinového práva FSMA – Food Safety Modernization Act, která postupně nabíhá již od roku 2014, a veškeré komponenty by měly být v účinnosti nejpozději do roku 2024.

Dohoda o volném obchodu mezi Srbskem a Euroasijskou unií vstoupí v červnu v platnost

7. 5. 2021
Dohoda o volném obchodu mezi Srbskou republikou a Euroasijskou ekonomickou unií (EAEU) a jejími členskými státy (Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán a Arménie) byla podepsána dne 25. října 2019. Po ukončeném procesu ratifikace v jednotlivých zemích se očekává, že dohoda vstoupí v platnost na konci června tohoto roku.

Čína během dubna dovezla 922 tisíc tun masa

7. 5. 2021
Podle dat zveřejněných Generální správou cel Čínské lidové republiky dovezla Čína pouze za měsíc duben 922 tisíc tun masa, což představuje meziroční nárůst o 6,9 %.

Meziroční zvýšení spotřeby potravinv v Kazachstánu

30. 4. 2021
V r. 2020 došlo v Kazachstánu ve srovnání s r. 2019 ke zvýšení spotřeby všech významně důležitých skupin potravin kromě zeleniny. Spotřeba masa a masných výrobků vzrostla o 6 %, pekařských výrobků a obilovin o 3 %, mléka a mléčných výrobků o 2,3 %.

Meziroční zvýšení produkce slunečnicového medu na Ukrajině

30. 4. 2021
V loňském roce se Ukrajině poprvé od získání nezávislosti podařilo vyvézt více než 80 tis. tun medu. Vývozem medu se na Ukrajině zabývá 74 společností.

Japonské firmy vyvíjejí jedlé obaly

30. 4. 2021
Japonské společnosti vyvíjejí jedlé obaly na potraviny a nápoje, aby snížily množství plastového odpadu, plnily stále přísnější požadavky vyplývajících z vládních předpisů a zároveň přitahovaly spotřebitele zajímající se o ochranu životního prostředí.
1 ... 120 121 122 ... 175

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.