Představení českých surovin a technologií americkým a kanadským pivovarníkům

10. 12. 2018

V týdnu 26. – 30. listopadu se uskutečnila incomingová mise vlastníků a vrchních sládků z amerických a kanadských řemeslných (tzv. craft) pivovarů a obchodníků se surovinami do České republiky. Cílem mise, realizované formou projektu ekonomické diplomacie, bylo partnerům ze Severní Ameriky představit technologie, suroviny (chmel a slad) a know-how, které mohou naše společnosti nabídnout vzhledem k tradici vaření piva v ČR a nesporné kvalitě výsledného produktu.

V rámci úvodního B2B jednání na Ministerstvu zemědělství se setkali severoameričtí partneři s představiteli českých společností, kterých na setkání dorazilo více než 20. Jejich zájem svědčí o velkém potenciálu USA a Kanady v neustále rostoucím segmentu craft pivovarnictví pro české dodavatele surovin i technologií.

Program pokračoval prezentacemi v provozech českých společností a instalacích pivovarnických technologií, návštěvou v regionu Žateckého chmele, průmyslové sladovny v Nymburku i menších humnových sladoven a diskusí a výměnou zkušeností s renomovanými sládky z velkých i menších pivovarů.

Týdenní návštěvu, které se zúčastnilo 17 severoamerických podnikatelů, zorganizoval zemědělský diplomat P. Ježek z Velvyslanectví ČR ve Washingtonu v úzké spolupráci s D. Müllerem z Generálního konzulátu v Torontu a J. Jelínkem ze Zahraniční kanceláře CzechTrade v Calgary.

Na tuto akci bude navazovat matchmakingové fórum pro společnosti z ČR, které Velvyslanectví ČR ve Washingtonu bude organizovat na okraj Craft Brewers Conference v Denveru, Colorado na počátku dubna 2019.

Zpracoval: Petr Ježek, zemědělský diplomat, Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D.C.

 

 

 

 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.