V Srbsku zahájena výroba limonád pro psy

28. 7. 2023

Portál e-Kapija zveřejnil informaci, že počátkem července zahájila v obci Petrovac na Mlavi (východ Srbska) provoz stáčírna limonád pro psí mazlíčky. 

Výroba limonád pro psy je jedinečná nejenom v Srbsku, ale podle majitelů značky King's Choice i ve světě. Ředitel prodeje značky Nikola Gaković uvedl, že na základě analýzy rychle se rozvíjejícího trhu pet foodu zjistili, že na trhu není žádný obdobný produkt. Proto vytvořili recepturu prvních tří limonád s příchutí maliny, ananasu a borůvky a na základě zájmu ověřeného na italském veletrhu Zoomarkt v Bologni zahájili počátkem července průmyslovou výrobu. Kromě Srbska je o limonády zájem i v USA, Číně, Rusku a dalších zemích. Předpoklad je, že se psí limonáda bude prodávat především v pet friendly hotelech, specializovaných prodejnách pro domácí mazlíčky, v maloobchodní síti, psích salónech a veterinárních ambulancích. Trh s potravinami pro domácí mazlíčky má trvalý růst a v samotném Srbsku je několik společností, které vyrábějí pestrý sortiment. Významné postavení na světovém trhu pet foodu má i Česká republika, která v loňském roce vyvezla do Srbska výživu pro psy a kočky a ostatní přípravky používané k výživě zvířat za 87,2 mil. Kč. Naopak ze Srbska se do ČR loni dovezla výživa pro psy a kočky v hodnotě 106,7 mil. Kč.

Zpracoval:
Vladimír Váňa
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Bělehradě
Tel: +420 702 169 425, E-mail: Vladimir_Vana@mzv.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.