Ministerstvo zemědělství zve české firmy k účasti na veletrhu IAF Novi Sad 2024

Ministerstvo zemědělství a Zastupitelský úřad ČR v Bělehradě zvou české firmy k účasti ve společné expozici na mezinárodním zemědělském veletrhu INTERNATIONAL AGRICULTURAL FAIR, který se uskuteční ve dnech 18. – 23. května 2024 v Novém Sadu, Srbsko.

Veletrhu se mohou české firmy účastnit formou společného stánku podpořeného ze strany Ministerstva zemědělství ČR v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie.

Mezinárodní zemědělský veletrh v Novém Sadu je jednou z nejvýznamnějších veletržních akcí Balkánu, která nabízí vstup pro firmy nejen na trh Srbska, ale i v okolních zemích. Veletrh je určen jak pro odbornou, tak pro laickou veřejnost. Jedná se již o 91. ročník této úspěšné výstavy. V roce 2023 na veletrhu vystavovalo 1100 společností z 26 zemí a akci navštívilo více než 125 000 návštěvníků. Partnerem letošní akce je poprvé Evropská unie, která se představí formou společné expozice. Více informací o veletrhu naleznete zde.

Pro zájemce z řad českých podnikatelů zajistí Zastupitelský úřad ČR v Bělehradě zázemí pro účast na národním stánku. Z prostředků projektu na podporu ekonomické diplomacie budou hrazeny společné výdaje (úhrada pronájmu výstavní plochy a registračního poplatku, dále pak úhrada stavby stánku a vybavení). Předpokládaná celková plocha stánku bude cca 55 m2. Firmy si samostatně hradí náklady spojené s fyzickou účastí na tomto veletrhu – cestovní náklady a ubytování zastupujících osob, dopravní a celní náklady na prezentované produkty a nadstandardní vybavení výstavního prostoru.

Vyplněnou přihlášku k účasti (viz. Příloha 1) ve společné expozici je nutno zaslat nejpozději do 31. 3. 2024 zemědělskému diplomatovi ZÚ Bělehrad na email: vladimir.vana@mzv.gov.cz a v kopii zástupci Ministerstva zemědělství na email: ondrej.misiaczek@mze.gov.cz.

Více informací o akci poskytnou Vladimír Váňa, zemědělský diplomat v Srbsku, tel. +381 63 388931 nebo Ondřej Misiaczek, teritoriální pracovník Ministerstva zemědělství, tel. +420 602 757 651.

V případě velkého zájmu je konečný výběr účastníků ponechán na Ministerstvu zemědělství.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.