V Moskvě proběhly tradiční podzimní zemědělské a potravinářské veletrhy

17. 10. 2019

Na konci září a začátku října se v Moskvě tradičně konaly tři významné agrární veletrhy: Worldfood, Agroprodmash a Zlatý podzim. Všechny uvedené akce proběhly za individuální účasti českých firem. ZÚ Moskva přináší podrobnější popis jednotlivých veletrhů, především s ohledem na plánovanou účast MZe ČR a jednotlivých firem na těchto akcích v roce 2020.

Potravinářský veletrh WorldFood (24. – 27. září) https://world-food.ru/Ru

V letošním roce se veletrh přesunul z výstaviště Expocenter do nových výstavních prostorů Crocus City na kraji Moskvy. Podle organizátorů veletrhu byla hlavním motivem přesunu potřeba větších a jednotných prostor, které Expocenter nemohl nabídnout. Výstavní plocha činila v roce 2019 téměř 60 000 m2, zúčastnili se vystavovatelé z 65 a návštěvníci z 98 zemí světa. Celkem 23 evropských zemí mělo na veletrhu své národní stánky, dále dominovaly národní stánky zemí Asie a dalších kontinentů. Nejvíce vystavovatelů, téměř 600, bylo z Ruska, z evropských zemí měla nejsilnější zastoupení Itálie se 70 firmami.

Na rozdíl o jiných potravinářských veletrhů je tato akce zaměřená na profesionální návštěvníky, tudíž nebývá navštěvována neodbornou veřejností.

Další ročník veletrhu Worldfood Moscow se bude konat ve dnech 22. – 25. září 2020 a Ministerstvo zemědělství ČR plánuje realizaci národní expozice českých firem. Po zveřejnění výzvy se zájemci o účast z řad potravinářských firem mohou hlásit MZe ČR, případně zemědělské diplomatce N. Hruškové.

Agroprodmash (7. – 10. října) https://www.agroprodmash-expo.ru/

Výstava Agroprodmash, kde se prezentují potravinářské technologie, se tradičně koná na výstavišti Expocenter. Akce je organizována jednou za dva roky a střídá se tak s veletrhem Agrosalon zaměřeným na zemědělské technologie. Na této akci dominují především německé firmy, kterých se pravidelně účastní okolo 90. České firmy bývají zastoupeny v oboru balicích linek (Viking Mašek, Velteko), pekáren (J4) a dalších oblastech (např. Mauting, IDC-Foods, Deconta, AD Control Scientific).

Další ročník výstavy Agroprodmash se bude konat v termínu 5. – 9. října 2020.

Zlatý podzim (9. – 12. října) http://goldenautumn.moscow/

Tradiční zemědělsko-potravinářská výstava je stále více zaměřena na domácí ruskou produkci a prezentaci ruských regionů. Ze zahraničních zemí mělo národní stánek pouze Japonsko, Holandsko a Srbsko. Poslední zmíněné bylo zároveň partnerskou zemí letošního ročníku. Za Českou republiku se zúčastnily firmy Farmet a Opal Agri.

Letos se konal první ročník mezinárodního Agro-průmyslového fóra organizovaného Ministerstvem zemědělství RF, kterého se zúčastnil generální ředitel Organizace pro výživu a zemědělství OSN (FAO) pan Qu Dongyu a ministr zemědělství Srbska Branislav Nedimovic. Do budoucna Rusko počítá s pokračováním fóra a větší mezinárodní účastí.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.