Japonsko

Kvůli vysokým cenám pšenice přecházejí japonští zemědělci z rýže na pšenici

17. 6. 2022
Podle průzkumu japonské vlády plánuje v letošním roce více japonských zemědělců snížit produkci rýže a přejít na pěstování pšenice a sóji. Důvodem jsou rostoucí ceny obilí způsobené ruskou válkou na Ukrajině.

Rýžová mouka v Japonsku jako alternativa za pšeničnou

20. 5. 2022
Po ruské invazi na Ukrajinu, která způsobila celosvětový nárůst cen pšenice, se japonský potravinářský průmysl více zaměřuje na rýži jako možnou náhradu při výrobě mouky.

Pohanka nedostatkovým zbožím v Japonsku

13. 5. 2022
Vzhledem k tomu, že Rusko je významným dovozcem pohanky do Japonska, zpožděné dodávky ještě více ztížily situaci japonských restaurací a obchodů s nudlemi soba, které již nyní trpí celosvětovým nárůstem cen komodit v kombinaci s propadem japonského jenu.

Japonská vláda usiluje o zvýšení vývozu ovoce po moři

6. 5. 2022
Pro naplnění cíle zvýšení vývozu zemědělských komodit a potravin, který si japonská vláda předsevzala, nyní přišla s projektem podpory námořní přepravy z přístavu Hanshin, který zahrnuje přístavy Ósaka a Kóbe.

Japonské zemědělce zasáhly vyšší ceny obilí a hnojiv

29. 4. 2022
Z důvodu pokračující ruské agrese na Ukrajině a slábnoucího jenu rostou ceny obilí, hnojiv a dalších vstupů do zemědělské prvovýroby v Japonsku.

3D tištěné maso a roboti loupající banány v Japonsku

22. 4. 2022
Kjótský výrobce přístrojů pro jemnou mechaniku Shimadzu Corp. plánuje ve spolupráci s Ósackou univerzitou a tokijskou konzultační společností Sigmaxyz Inc. využít technologii 3D tisku k výrobě umělého masa, tedy masa produkovaného pomocí umělého pěstování živočišných buněk.

Vysoké náklady na suroviny a slabý jen ohrožují zotavení japonské ekonomiky pandemie

14. 4. 2022
Zotavování Japonska z hospodářských následků po pandemii nyní stojí na křižovatce, protože prudce rostoucí ceny surovin způsobené válkou na Ukrajině, umocněné slabým jenem se začínají projevovat na náladě v podnikatelské sféře.

Důsledky ruské invaze na japonský rybářský průmysl

8. 4. 2022
Ruská invaze na Ukrajinu negativně ovlivňuje japonský rybářský průmysl, neboť doposud nebyl stanoven harmonogram dvoustranných jednání o rybolovu lososů, pstruhů a dalších druhů ryb. Kvůli obavám o dodávky se očekává také nárůst cen dovážených ruských mořských produktů. Dopad ruské vojenské agrese se tak dotkne i japonských domácností.

Snaha o dekarbonizaci: Japonské podniky se zaměřují na biopaliva

1. 4. 2022
Provozovatelé japonských restaurací a výrobci potravin se snaží o využití použitého fritovacího oleje a potravinového odpadu jako biopaliva. Jde nejen o účinný způsob recyklace kuchyňského odpadu, ale také o prostředek přispívající k dekarbonizaci dodavatelských a výrobních procesů a nově o snížení závislosti na surovinách pocházejících z Ruska.

Japonská vláda zvýší ceny dovážené pšenice o 17 %

25. 3. 2022
Ministerstvo zemědělství Japonska oznámilo, že od 1. dubna 2022 navýší ceny dovážené pšenice, kterou prodává soukromému sektoru o 17,3 %, čímž se přiblíží k 14letému maximu. Podle japonského ministerstva zemědělství bude průměrná cena pšenice v období od dubna do září činit 626 USD za tunu.
1 ... 8 9 10 ... 16

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.