Japonsko

Velké japonské pivovary bojují v Jižní Koreji s dvojitou pohromou – bojkotem zboží a covidem–19

18. 12. 2020
Ačkoliv jihokorejský bojkot japonského zboží začal už více než před rokem v důsledku probíhajícího japonsko – korejského obchodního sporu, doposud došlo jen k mírnému zmírnění napětí. V potravinářském sektoru má stále největší dopad na pivovary.

Japonské supermarkety plánují rozšířit sortiment potravin na úkor spotřebního zboží

15. 12. 2020
Přibližně polovina všech supermarketů v Japonsku plánuje zvýšit sortiment zpracovaných potravin, polotovarů, hotových jídel, dále pak čerstvého ovoce, zeleniny a masa. Průzkum provedla Národní asociace supermarketů u dvou set svých členů napříč Japonskem.

Japonskem se dál šíří ptačí chřipka

4. 12. 2020
Poslední ohnisko nákazy vypuklo v prefektuře Miazaki, jde již o v pořadí čtvrtou prefekturu zasaženou tímto virem. Utraceno bude 40 tis. ks drůbeže, konečný součet utracených zvířat se tak vyšplhá na téměř 2 miliony kuřat.

Pomůže zvýšený vývoz japonských zemědělských výrobků také japonským farmářům?

27. 11. 2020
Předseda vlády Yoshihide Suga na své předchozí pozici tajemníka vlády podporoval vývoz zemědělských, produktů. V březnu letošního roku si administrativa bývalého předsedy vlády Šinzó Abe stanovila za cíl do roku 2025 vývoz zdvojnásobit a do roku 2030 zvýšit pětinásobně.

Dohoda o Regionálním komplexním ekonomickém partnerství (RCEP) z pohledu přístupu na trh Japonska

20. 11. 2020
Dohoda RCEP, jež je označována za největší smlouvu o volném obchodu, byla podepsána v Hanoji dne 15. listopadu 2020. K dohodě se připojilo celkem 14 zemí, deset ze sdružení ASEANu a dále Japonsko, Austrálie, Čína, Jižní Korea a Nový Zéland a vytvořily tak ekonomický blok představující přibližně 30 % světového HDP a 28 % globálního zahraničního obchodu.

Přijetím zákona o osivech může v Japonsku dojít k výraznému zdražení potravin

13. 11. 2020
V Japonsku právě probíhá diskuze o revizi zákona o ochraně domácího trhu s osivy. Účelem revize je ochrana odrůd rostlin, které jsou důležité pro japonskou ekonomiku. V současné době existuje několik opatření, která zabraňují zahraničním subjektům pěstovat tyto odrůdy mimo Japonsko a těžit z jejich prodeje.

Český festival v Kansai 2020

6. 11. 2020
O víkendu na přelomu října a listopadu byl ve městě Sakai uspořádán druhý ročník festivalu české gastronomie, kultury, tradic a cestovního ruchu. Poprvé také za účasti nové zemědělské diplomatky v Japonsku.

Míra soběstačnosti Japonska ve výrobě dřeva roste po dobu devíti let v řadě

6. 11. 2020
Podle údajů zveřejněných Japonskou agenturou pro lesnictví se míra soběstačnosti ve výrobě dřeva zvýšila o 1,2 % oproti předchozímu roku na 38 %.

Japonsko podepsalo s Velkou Británií dohodu o volném obchodu

30. 10. 2020
Japonsko a Velká Británie dne 23. října 2020 podepsaly dvoustrannou dohodu o volném obchodu, která by mohla vstoupit v platnost 1. ledna příštího roku po završení národních ratifikačních postupů.

„Perfect match” - propagace potravinářských výrobků pod záštitou EU na japonském trhu

23. 10. 2020
Generální ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova Evropské Komise připravuje na příští rok pokračování marketingové akce „Perfect match”. Ta je zaměřena na propagaci evropských potravin formou doporučených receptů a jejich párování s tradičními japonskými potravinami tak, aby se staly místními konzumenty každodenně používány.
1 ... 12 13 14

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.