Etikety hlavním důvodem pro zadržení zásilek čínskými celnicemi

Problematikou, které není mnohdy při vývozu potravinářských produktů do Číny věnována dostatečná pozornost, jsou náležitosti čínských etiket. Chybné či nevyhovující etikety jsou hlavním důvodem, proč bývá zboží zadrženo na čínských celnicích.

Statistiky Generální správy cel Číny za duben letošního roku ukazují, že celkem bylo v daném měsíci zadrženo 198 zásilek potravin z 38 států a regionů. Ve 27 procentech byly příčinou právě chybné etikety. Nejedná se o ojedinělý jev, ale dlouhodobý trend.

Pro vývozce není jednoduché se zorientovat v relevantní čínské legislativě, protože náležitosti etiket mohou ukládat v závislosti na typu produktu různé předpisy. Zkušený čínský importér by měl být schopen firmám poskytnout nezbytné poradenství, ale je doporučeno, aby se i firmy snažily s danou problematikou obeznámit. Vhodnou příležitostí je například webinář nazvaný „Case Study on Imported Food Labeling in China“ pořádaný čínskou poradenskou firmou vyvíjející činnost v oblasti compliance potravin - FoodMate, která se v oboru pohybuje už více než dvacet let. Webinář se uskuteční 20. června od 9 hodin SEČ v angličtině a účast na něm je bezplatná. Bližší informace jsou dostupné pod tímto odkazem a registraci k účasti je možné provést naskenováním QR kódu.

 

Zpracoval:
Ondřej Plaček
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Pekingu
Mobil: +420 702 176 276, E-mail: ondrej.placek@mze.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.