Spojené Arabské Emiráty

Přichází s vyšším počtem hospodářských zvířat ve Spojených arabských emirátech i zvýšené povědomí o životních podmínkách těchto zvířat?

16. 10. 2020
Poslední dobu zaplňují místní média v SAE články o nových farmách, expandování těch současných a také dovoz většího množství hospodářských zvířat.

Abú Dhabí zrušilo povinné licence pro nákup alkoholu. Dubaj oznámila možnost nákupu alkoholu i pro turisty. O jaké změny se jedná?

9. 10. 2020
Nejspíše jde o další změny z důvodu coronavirových opatření, které mají podpořit obchod a turismus. V Dubaji od začátku roku umožnili turistům nákup alkoholu pro vlastní potřebu, pokud předloží cestovní pas s turistickým vízem.

Abú Dhabí podepsalo projekt na největší krytou farmu na světě

2. 10. 2020
Investice 4 mld. korun, 17 ha zastavěné plochy, 160 000 metrů čtverečních pro pěstování, 10 000 tun úrody za rok. To jsou hlavní data největšího projektu na krytou farmu, který byl právě podepsán ve Spojených arabských emirátech.

Spojené arabské emiráty sází na drony a jejich použití v zemědělství, které může pomoci potravinové bezpečnosti a ochraně životního prostředí

25. 9. 2020
Představa sázení semen na ploše 150 kilometrů čtverečních v neupraveném terénu, kam jakákoliv klasická zemědělská technika nemůže, je téměř nemožná. I pro to sáhly Spojené arabské emiráty po nové technologii, kterou na tak velké ploše ještě nikdo nevyzkoušel. Řeč je o v současnosti velmi populárních dronech.

Abú Dhabí založilo státní podnik Silal, který bude vytvářet a spravovat strategické rezervy komodit a potravin

18. 9. 2020
Ačkoliv je situace s koronavirem závažná a negativní dopad budeme cítit mnoho let, musí se uznat, že v nejednom případu také posunula státy k zajímavým strategiím a technologickým pokrokům. Minimálně k lepší digitalizaci a používání technologií jak doma, v práci, tak ve školách.

Abú Dhabí chce být globálním centrem pro zemědělské inovace

11. 9. 2020
Vláda v nejbohatším emirátu SAE oznámila další balíček nejen na podporu nastartování ekonomiky, ale také na zásadní proměnu nehostinné pouštní země.

Výrobky z Evropské unie stále znamenají kvalitu a jistotu, během současné pandemie možná více, než kdykoliv před tím

7. 8. 2020
V loňském roce dosáhl obchod zboží mezi SAE a EU částky 15 miliard euro. Tím se evropské země staví na třetí příčku nejdůležitějších obchodních partnerů Spojených arabských emirátů.

SAE - Atlantický losos, který vyrost v poušti

31. 7. 2020
Někomu se může zdát, že jde o vtip. A určitě by měl před pár desítkami let pravdu, ale nové technologie pěstování potravin a chování zvířat přepisují hranice mezi realitou a fikcí.

Pouštní země mezi nejlevnějšími pěstiteli čerstvé zeleniny a ovoce? Ano, jde to

24. 7. 2020
Spojené arabské emiráty dokazují, že i pouštní země může v současné době produkovat vlastní zeleninu.

Spojené arabské emiráty neznamenají pouze Dubaj, ať už se jedná o dovolenou, zákony nebo podnikání

17. 7. 2020
Dnešní počet nakažených opět přesáhl 200, a tak celkové číslo dosáhlo 56 000, i když je to pro emiráty pozitivní zlepšení, situace v zemi není nejlepší. A pokud by se mohlo zdát, že ano, je nutno říci, že je hlavně nepředvídatelná. Stejně jako kroky místních vlád, a to zvlášť v každém ze 7 emirátů.
1 ... 12 13 14

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.