Spojené Arabské Emiráty

Výrobky z Evropské unie stále znamenají kvalitu a jistotu, během současné pandemie možná více, než kdykoliv před tím

7. 8. 2020
V loňském roce dosáhl obchod zboží mezi SAE a EU částky 15 miliard euro. Tím se evropské země staví na třetí příčku nejdůležitějších obchodních partnerů Spojených arabských emirátů.

SAE - Atlantický losos, který vyrost v poušti

31. 7. 2020
Někomu se může zdát, že jde o vtip. A určitě by měl před pár desítkami let pravdu, ale nové technologie pěstování potravin a chování zvířat přepisují hranice mezi realitou a fikcí.

Pouštní země mezi nejlevnějšími pěstiteli čerstvé zeleniny a ovoce? Ano, jde to

24. 7. 2020
Spojené arabské emiráty dokazují, že i pouštní země může v současné době produkovat vlastní zeleninu.

Spojené arabské emiráty neznamenají pouze Dubaj, ať už se jedná o dovolenou, zákony nebo podnikání

17. 7. 2020
Dnešní počet nakažených opět přesáhl 200, a tak celkové číslo dosáhlo 56 000, i když je to pro emiráty pozitivní zlepšení, situace v zemi není nejlepší. A pokud by se mohlo zdát, že ano, je nutno říci, že je hlavně nepředvídatelná. Stejně jako kroky místních vlád, a to zvlášť v každém ze 7 emirátů.

Spojené arabské emiráty myslí částečnou potravinovou samostatnost vážně. Do Abú Dhabí právě dorazila první loď se 4500 kusy Holštýnského skotu.

10. 7. 2020
První část dohody o vyšší domácí produkci mléka právě začíná. Holštýnský skot dorazil speciálně upravenou lodí ZAIN 1, splňující veškeré standardy OIE pro přepravu živých zvířat, až z Uruguaye za pouhých 40 dní.

SAE se díky pandemii posunuly blíže svému cíli - částečné potravinové soběstačnosti

9. 7. 2020
Investice do nových technologií, spolupráce s univerzitami a státními organizacemi, vzdělávání a dotování místních farmářů, přímá podpora místních výrobků v supermarketech a k tomu celkový zvýšený zájem o potraviny během současné pandemie. Tento mix různých plánů, podpor a vlastně i náhod, posunul Spojené arabské emiráty o kus dál k jejich vizi 2051 o částečné potravinové bezpečnosti.

SAE - Situace se konečně dostává pod kontrolu, firmy a podniky se otevírají, restaurace a hotely mohu nyní obsadit 60% kapacity a Dubaj vítá od 7.7. první turisty. Rok 2021 bude plný nových příležitostí

26. 6. 2020
Ačkoliv počty nemocných dále dosahují 400 denně, Spojené arabské emiráty odklání pozornost na důležitější témata, jako je nastartování ekonomiky a podniků.

SAE - Většina emirátů se vrací k normálu, vstup do země je však stále možný pouze pro rezidenty s povolením

12. 6. 2020
Denní počty nově nakažený jsou v rozmezí 500-600, ministerstva zatím stále fungují pouze v omezeném režimu a online.

Obchod se Spojenými arabskými emiráty bez omezení

18. 3. 2020
Spojené arabské emiráty mezinárodní obchod se zemědělskými a potravinářskými produkty v souvislosti s opatřeními vůči šíření viru Covid-19 nijak neomezují, i s ohledem na potřebu dovážet 80 % potravin. Problémy však postihují export z Evropy komplikovaný nedostatkem přepravních kontejnerů.
1 ... 12 13 14

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.