Spojené Arabské Emiráty

SAE se obává dalšího zdražování potravin v zemi

28. 7. 2023
Emirátskými médii rezonuje nejistota kvůli možnému růstu cen základních potravin. I když se koncem letošního roku téměř slavilo, že se vysoké ceny způsobené pandemií a začátkem války na Ukrajině postupně vracejí do normálu, přichází další problémy.

Pozvánka českým exportérům k účasti na veletrhu privátních značek PLLME - Dubaj, SAE, 7. – 9. listopadu 2023

21. 6. 2023
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Abú Dhabí nabízí českým potravinářským firmám podporu účasti na veletrhu Private Label and Licensing Middle Eeast (PLLME) 2023, který se uskuteční 7. - 9. listopadu v prostorách dubajského výstaviště WTC.

Český stánek se opět vrací na veletrh privátních značek PLLME 2023 v Dubaji - listopad 2023

16. 6. 2023
Díky projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) bude český stánek již potřetí na dubajském veletrhu privátních značek Private Label and Licensing Middle East.

Plánovaná omezení potravinářského veletrhu Gulfood pro rok 2024

9. 6. 2023
Omezení pro dnes již největší potravinářský veletrh na světě přijít muselo. Neustálé zvětšování plochy, návštěvníků, vystavovatelů a doprovodného programu, našlo v letošním ročníku Gulfood 2023 svůj limit.

V Dubaji letos začíná nová výstava zaměřená na potravinářství

12. 5. 2023
Pokud by si někdo myslel, že se více akcí do emirátské metropole už nevejde, tak je na omylu. Extrémně úspěšné veletrhy, které celosvětově trhají rekordy v návštěvnosti, přitahují do Dubaje každý rok ještě více mezinárodních pořadatelů a účastníků.

S příchodem COP28 do Emirátů přichází oživení projektu Food Tech Valley v Dubaji

5. 5. 2023
Zvýšená publicita a zaměření celého světa na SAE urychluje v zemi, díky chystané listopadové konferenci COP28, projekty cílené na potravinovou bezpečnost a soběstačnost.

V Abú Dhabí se otevírá první továrna na alternativní náhražky masa

28. 4. 2023
Většina restaurací ve Spojených arabských emirátech již alternativní pokrmy pro vegany a vegetariány dávno nabízí. Samotných náhražek masa v posledních letech opravdu přibývá, a to nejen v restauracích, ale i v běžných prodejnách potravin typu Carrefour.

Emirátská potravinová sbírka během letošního Ramadánu přesáhla hodnotu 6 miliard korun

21. 4. 2023
Iniciativa zvaná „Jedna miliarda jídel“, kterou založil Šejch Mohammed bin Rashid, vládce emirátu Dubaj, přesáhla hranici 6 miliard korun. Hlavním cílem iniciativy One Billion Meals je globální pomoc v boji s hladem.

Spojené arabské emiráty chrání spotřebitele před neoprávněným zvyšováním cen potravin

14. 4. 2023
Začátkem tohoto týdne sdílelo emirátské Ministry of Economy varování před zavedením nových pokut pro výrobce a prodejce potravin, kteří budou neoprávněně zvyšovat ceny svých produktů.

Inflace a drahé potraviny pořád rezonují Blízkým východem

6. 4. 2023
Letošní duben znamená pro celý region především muslimský svátek Ramadán. Bohužel ani slavností období nemůže zakrýt stále narůstající potravinovou krizi. K již tak problematickému zvyšování cen potravin kvůli inflaci přispívá také kolabování místních měn.
1 2 3 ... 14

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.