Spojené Arabské Emiráty

V emirátech proběhl první národní dialog k potravinovému zabezpečení

31. 3. 2023
Ve Spojených arabských emirátech proběhl pod záštitou Ministerstva životního prostředí první národní dialog se zaměřením na potravinové zabezpečení.

Emirátský zemědělský gigant objevuje Egypt

10. 3. 2023
Aghtia, polostátní gigant mezi zemědělskými podniky na území Spojených arabských emirátů, zažívá nebývalý růst. Společnost, která je nyní vlastněná z více než 50 % státem skrze investiční společnost ADQ rozšiřuje svou mezinárodní působnost.

Proběhl rekordní Gulfood 2023

3. 3. 2023
V posledních letech trhají veletrhy a konference v emirátském Dubaji vystavovatelské i návštěvnické rekordy. Stejně tak rekordní je počet takových akcí v této turistické a především obchodní metropoli.

V Abú Dhabí se po 18 měsících příprav otevřela největší vertikální farma na světě

17. 2. 2023
Po avízech velkých plánů během loňského roku a tiskových konferencích o spolupráci americké firmy AeroFarms a státní emirátské investiční společnosti ADIO, byly konečně 15.2.2023 slavnostně otevřeny dveře největší kryté farmy na světě.

Evropské rozšíření jedlého hmyzu vystrašilo Arabský poloostrov

10. 2. 2023
Před pár týdny Evropská unie rozšířila seznam nezávadných druhů hmyzu pro konzumaci a přidávání hmyzích produktů do potravin. V současnosti jde o velmi moderní a populární téma, které vyvolává zájem široké veřejnosti i kontroverze.

Import do Spojených arabských emirátů ohrožuje nový požadavek vlády

3. 2. 2023
Teprve před několika týdny ohlásilo Ministerstvo zahraničních věcí SAE novou směrnici, která vyžaduje atestaci a oficiální potvrzení importních dokumentů místním úřadem. Aby toho nebylo málo, na uvedení v platnost dala vláda pouze dva měsíce.

Import potravin do regionu Blízkého východu během posledních let raketově roste

27. 1. 2023
Od první poloviny 2022 se do Spojených arabských emirátů importuje více jak 41 000 tun potravin denně. Za nárůstem stojí kromě rostoucí populace také složení místních obyvatel. To tvoří z více jak 80 % zahraniční přistěhovalci, kteří chtějí kvalitní importované potraviny ze svých domovin.

Giganti v SAE spojují síly v podpoře udržitelných plánu své země

20. 1. 2023
Ve Spojených arabských emirátech vrcholí Abu Dhabi Sustainbility Week (ADSW), každoroční týdenní akce zaměřená na udržitelnost. Při této příležitosti se podepsala tříletá spolupráce mezi dubajským úřadem pro elektřinu a vodu (DEWA) a developerskou společností propagující čistou energii Masdar.

V Dubaji probíhá druhý ročník veletrhu zaměřeného čistě na kávu

13. 1. 2023
Mezinárodní asociace kávových specialit, která má pobočku i ve Spojených arabských emirátech, pořádá druhý ročník veletrhu World of Coffee v prostorách dubajského výstaviště.

Dubaj do nového roku vkročila dočasným ročním zrušením 30% daně na prodej alkoholu

6. 1. 2023
Spojené arabské emiráty nevstoupily do nového roku 2023 pouze rekordním ohňostrojem, ale také mnoha plánovanými změnami. Jejich velká část má za úkol přilákat ještě větší množství zahraničních turistů a ukázat, že především Dubaj je zde opravdu jedno z nejlepších míst pro život.
1 2 3 4 ... 14

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.