V Dubaji letos začíná nová výstava zaměřená na potravinářství

Pokud by si někdo myslel, že se více akcí do emirátské metropole už nevejde, tak je na omylu. Extrémně úspěšné veletrhy, které celosvětově trhají rekordy v návštěvnosti, přitahují do Dubaje každý rok ještě více mezinárodních pořadatelů a účastníků.

Na poli potravinářství se dá říct, že dubajský veletrh Gulfood nemá konkurenci. I tak ale v Emirátech vzniká v posledních letech hodně menších a specializovaných veletrhů, které narůstají na popularitě.

Nejnovějším příkladem je veletržní výstava Free From Food Expo, která proběhne koncem září v prostorách hotelu Grand Hyatt Dubai. Nová výstava spojí síly s potravinářským summitem Future Food Forum a doufá, že souběžný program přiláká mezinárodní pozornost. Platforma Free From Food Expo, která je známá spíše v Evropě, se zaměřuje na zdravou výživu, organické, veganské a dietní produkty. Díky propojení akce se zmíněným fórem, který pořádá dubajská skupina UAE Food and Beverage Business Group, může být hned napoprvé zajímavá. Mezi členy skupiny patří téměř všechny největší mezinárodní jména na poli potravinářství jako Kelloggs, Danone, Spinneys, nebo Carrefour.

Zdravá a speciální výživa zažívá v regionu Blízkého východu boom. Vznik podobných akcí je tak logickou reakcí, která se snaží uspokojit rostoucí poptávku. V případech velkých veletrhů, jako je právě zmíněný Gulfood, je poměrně těžké mířit na specializované produkty. O to se snaží například veletrh Speciality Food Festival, který shodou okolností spadá pod správu Gulfood a je součástí listopadového veletrhu Gulfood Manufacturing and Private Label.

Jelikož se jedná o první ročník, je těžké veletrh doporučit a zaručit, že bude úspěšný. Své vystavovatele a návštěvníky si ale určitě najde. Osobně na veletrh půjdu, abych mohl nasdílet více informací. V případě zájmu doporučuji vyhledat si více informací na příslušných webových stránkách a kontaktovat mě.

 

Zpracoval:

Lukáš Zamrzla

zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí

Mobil:+ 420 602 768 207, E-mail: lukas_zamrzla@mzv.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.