V Abú Dhabí se po 18 měsících příprav otevřela největší vertikální farma na světě

Po avízech velkých plánů během loňského roku a tiskových konferencích o spolupráci americké firmy AeroFarms a státní emirátské investiční společnosti ADIO, byly konečně 15.2.2023 slavnostně otevřeny dveře největší kryté farmy na světě.

V kryté hale o velikosti 6 000 metrů čtverečních nebude probíhat pouze pěstování zeleniny, ale především výzkum a zkoušení nových technologií. Hlavním cílem projektu je zlepšovat technologie a způsoby krytého zemědělství v místních náročných podmínkách.

AeroFarms se svou vlastní pobočkou v Abú Dhabí je jednou ze 4 agro-technologických firem, které si rozdělily investice 150 milionů USD od státní společnosti Abu Dhabi Investment Office. Hlavním důvodem, proč se americká společnost rozhodla zavítat do SAE, je eminentní zájem země o projekty, které by jinde na světě nedostaly šanci a možnost společnými silami posunout technologie a výzkum moderního zemědělství.

Projekt zaměstnává přes 60 specialistů a spoléhá se na spolupráci s univerzitami a místními firmami, které se zaměřují jak na nové technologie, tak na kultivaci rostlin. Slavnostního otevření se zúčastnilo nejvyšší vedení zmíněných firem i státní správy. Úvodní proslov měla ministryně životního prostředí její excelence Mariam bint Mohammed Saeed Hareb Almheiri.

 

Zpracoval:

Lukáš Zamrzla

zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí

Mobil:+ 420 602 768 207, E-mail: lukas_zamrzla@mzv.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.