Nabídka účasti na B2B prezentaci českých a moravských vín v Londýně (21. května 2019)

15. 1. 2019

Ministerstvo zahraničních věcí (Zastupitelský úřad v Londýně) ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství (Odbor zahraničně obchodní spolupráce) nabízí českým a moravským vinařstvím účast na B2B prezentaci vín pro britský trh, která se uskuteční v rámci projektů ekonomické diplomacie.

Na velvyslanectví ČR v Londýně se 21. května 2019 uskuteční „Czech Wine Day“, prezentace výrobců vín z ČR pro potenciální britské obchodní partnery, především zástupce britských importérů a distributorů vín a alkoholu, provozovatele sítí hotelů, vinoték a restaurací a novináře a blogery zaměřené na nápoje. 

Akce se uskuteční v rámci projektů ekonomické diplomacie a pro česká a moravská vinařství v rámci ní bude zajištěno:

  • propagace akce v Británii a zvaní britských obchodních partnerů;
  • vhodné prostory a zázemí pro setkání (včetně prezentační techniky a občerstvení);
  • vybavení nezbytné pro degustaci vín. 

Zapojená vinařství budou muset ve vlastní režii zajistit účast svého zástupce na akci a degustační vzorky svých vín. Upozorňujeme rovněž, že nebude k dispozici tlumočení, zástupci vinařství proto musejí být schopni velmi dobře komunikovat v anglickém jazyce.

Akce se uskuteční v reprezentačních prostorách Zastupitelského úřadu ČR v Londýně. Předpokládaná doba trvání akce bude v rámci stanoveného dne přibližně 5 hodin (orientačně od 12:00 do 17:00 hodin).

Na britském trhu nejsou vína z ČR zatím příliš etablovaná, na rozdíl od např. rakouských vín či českého piva. Přitom vyspělý britský nápojový trh, na kterém v posledních letech nadále roste spotřeba vína na úkor piva, skýtá řadu obchodních příležitostí. Ve dnech 20. - 22. května, tedy paralelně k Czech Wine Day na českém velvyslanectví, bude v Londýně také probíhat veletrh London Wine Fair, což skýtá řadu možných synergií.  

Výrobci vín se zájmem o účast na této akci nechť prosím kontaktují p. Romana Blinku z Ministerstva zemědělství ČR (roman.blinka@mze.cz, tel. +420 221 812 758, mob. +420 727 975 661), nebo obchodní oddělení velvyslanectví ČR v Londýně (ales_opatrny@mzv.cz). Kapacita pro aktivní účast českých výrobců je početně omezena, s ohledem na velikost sálu. 

Zájem o účast je zapotřebí závazně indikovat na některém z výše uvedených kontaktů nejpozději do 28. února 2019. K žádosti o účast prosím přiložte vyplněný formulář za Vaši společnost, viz příloha pod textem. 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.