Veletrh AgroViet 2023 v Hanoji představuje zemědělské produkty

15. 9. 2023

23. mezinárodní zemědělská výstava AgroViet 2023 byla zahájena 14. září v Hanoji. Čtyřdenní akce se účastní více než 100 domácích a mezinárodních vystavovatelů. Mezinárodní stánky jsou zejména z Číny, Ruské federace, Jižní Koreje a Austrálie. Domácí vystavovatelé jsou ze 45 různých provincií.

Například provincie Vinh Long představuje 3hvězdičkové a 4hvězdičkové produkty OCOP (One Commune, One Product). Podle vedoucího Agricultural Technical Services Center, který se zaměřuje na poradenství a podporu obchodu, se Vinh Long v současné době může pochlubit 32 čtyřhvězdičkovými produkty a 66 tříhvězdičkovými produkty OCOP.

Téma výstavy AgroViet 2023 „Propojování hodnotových řetězců pro udržitelný rozvoj zemědělství“ nejen podporuje a rozšiřuje mezinárodní ekonomickou spolupráci a propagaci značek, ale slouží také jako příležitost pro podniky, družstva a vlastníky produktů OCOP ke konsolidaci a prozkoumání domácích a exportních trhů.

Větší a významnější akcí v oblasti zemědělských produktů a zemědělské techniky je blížící se veletrh Foodtech Vietnam, který se bude konat v Ho Či Minově Městě ve dnech 13. - 16. prosince 2023. Tento veletrh je významnou událostí v agrární oblasti nejen v rámci Vietnamu, ale i regionu jihovýchodní Asie, kde žije více než ½ miliardy lidí. Termín akce v zimním období nehraje v tropické oblasti žádnou roli.

Minulého ročníku veletrhu Foodtech (v r. 2022) se zúčastnilo 189 firem z 25 zemí a veletrh navštívilo přes 10 000 lidí. Veletrh Foodtech Vietnam 2023 byl proto zahrnut mezi projekty na podporu ekonomické diplomacie a velvyslanectví České republiky v Hanoji ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR připravuje prezentaci českých firem za účelem rozšíření či nalezení nových příležitostí v agrární oblasti. Účast pro české agrární společnosti je zdarma.

Zpracoval:
Luboš Marek
místní spolupracovník Ministerstva zemědělství ve Vietnamu
Tel: +84 904 099 562, E-mail: commerce_hanoi@mzv.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.