Předpokládané snížení produkce mléka v Británii

18. 8. 2023

Podle průzkumu britského Národního svazu zemědělců (NFU) je britský mlékárenský průmysl ohrožen, protože 9 % zemědělců pravděpodobně v příštích dvou letech zastaví produkci mléka.

Dalších 23 % uvádí, že nemají jistotu, zda jejich podnik bude ve výrobě mléka pokračovat. Tyto výsledky vyplývají z průzkumu provedeného mezi 5. a 30. červencem 2023.

Tyto údaje přicházejí v situaci, kdy mlékárenskému průmyslu prudce rostou náklady. Přibližně 84 % producentů uvedlo, že se obává vysokých cen krmiv, 83 % poukázalo na zvýšené ceny energií a 87 % označilo za důvod k obavám dopad vládních regulací.

Naopak jedním z faktorů, který odrazuje chovatele dojnic od zvýšení produkce mléka, je rozsah investic potřebných například na vhodné skladování kejdy tak, aby byly splněny ekologické předpisy.

Podle předsedy představenstva britského mlékárenského svazu NFU je zřejmé, že výrazná inflace v kombinaci s prodejními cenami mléka pod úrovní výrobních nákladů nadále ohrožují odolnost britských mlékárenských podniků.

Řešením situace je spolupráce v rámci mlékárenských dodavatelských řetězců a také spolupráce vlády pro nastavení odpovídajícího environmentálního, regulačního a obchodního rámce, který bude podporovat produkci vysoce kvalitních, výživných a udržitelných potravin v Británii.

Zdroj

 

Zpracoval:

Paul Wilkins
místní zástupce ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii
Tel.: +44 749 533 9811, E-mail: uktrade@mze.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.