Červnový nárůst prodeje potravin v Británii

14. 7. 2023

Prodej potravin v Británii v červnu 2023 vzrostl o 9,8 %, přestože důvěra spotřebitelů zůstává „křehká“. Podle Britského maloobchodního konsorcia se v Británii rovněž zvýšily celkové maloobchodní tržby, a to o 4,9 %.

Ke zvýšení nákupu potravin mohlo přispět i horské letní počasí a například vyšší nákupy spojené s grilováním.

Dá se také předpokládat, že vzhledem k tomu, že se v Británii již druhý měsíc za sebou snížila inflace u potravin (a ceny základních potravin i díky tvrdé konkurenci začínají klesat), mohlo by u britských spotřebitelů dojít ke zvýšení důvěry.

Zároveň maloobchodní sektor ve Spojeném království zatěžují poplatky za obaly a také připravovaný systém zálohování nápojových obalů a plechovek (v Anglii a Walesu a Sev. Irsku od r. 2025 a ve Skotsku od r. 2026). Tyto kroky společně s inflací by mohly zmařit snahu maloobchodníků o snížení cen.

Zdroj

 

Zpracoval:
Paul Wilkins
místní zástupce ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii
Tel.: +44 749 533 9811, E-mail: uktrade@mze.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.